landschapsverzorging EXCURSIE NAAR SAEETINGE Op 23 november a.s. wordt er een excur sie gehouden naar het land van Saef- tinge. Een excursie die we heslist aanraden voor iedereen. De schorren en slikken worden u al daar getoond in al hun indrukwekkend- heid en u wordt onder deskundige lei ding door de geulen geloodst.door een plaatselijk goed bekende gids. Belangstellenden dienen zich om 8.45 uur te vervoegen bij café EUys in Emmahaven alwaar gestart wordt. Om het aantal auto's te beperken (milieuvriendelijk starten we op de markt te IJzendijke om 7.45 uur. BINNEN EN BUITEN DE KERN. Bij het woord landschapsverzorgingsdienst denkt men al gauw aan draaiende molens en goud geel graan Dit is natuurlijk de moeite waard, maar wat er dit geval met landschapverzorging wordt bedoeld zijn de "zogenaamde" gewone zaken zoals verdrink putten, knotwilgen e.d. welke onderhoud vragen, maar ook het opruimen van kleine illigale vuil stortplaatsen. Dit jaar gaat de landschapverzorgingsdienst in Oostburg van start, onder toezicht van de Stich ting "Het Zeeuwse Landschap". Een tweetal mensen zullen belast worden met het opruimen van kleine vuilstortplaatsen en het schoon houden van veedrinkputten en andere werk zaamheden, dit als met overleg van de eigenaar. Het onderhouden van de resterende veedrinkput ten is van groot ornithologisch belang, voor de vele soorten vogels die in alle rust hun voedsel kunnen zoeken. En dan het achterstallig knotwerk dat zonder de knotploeg van het Duumpje grenzeloos zou zijn. De verzorging van een landschap is vaak niet meer dan enkel het behouden daarvan. Ook in de kern kan het ontstaan van een landschap bijdragen aan het leefbaar maken van dorp en stad. De waterzuivering van Oostburg met zijn bebost terrein is wel een voorbeeld. In het algemeen zijn groepen bomen of bcqjes in een polder landschap niet weg te denken, dit zijn vaak de plaatsen waar je de meest uiteenlopende vogelsoorten kan waarnemen. -25-

't Duumpje | 1980 | | pagina 14