STICKER Zoals ook vaak bij andere verenigingen het geval is werd ook binnen onze vere niging vaak de vraag geuit of er stickers verkrijgbaar waren. Op de le bestuursvergadering van dit jaar werd dan ook besloten om Pieter-Paul van Laake te benaderen voor het maken van een ontwerp. Het resultaat ziet u hieronder en wij mogen het als geslaagd beschouwen. De sticker kunt u tegen betaling van 1,verkrijgen bij leden van het be stuur en/of de werkgroepleden, dan wel door overmaken van 2,50 op ons bank- of gironummer met vermelding van "stic ker" -38- KOEREIGER IR BRESKENS In april 1979 zag Anne-marie Verschelling een rei gerachtige witte vogel rondstappen in een weiland bij het Halve Maantje in Breskens. Het bleek een koereiger te zijn. Een vogel die nog maar enkele keren in Nederland gezien is. Op 2 juli 1977 zag M. Koopman uit Knokke-Heisteen koereiger in Cadzand (Dat staat in "Het Duumpje" nr. 4 winter 1978 blz. 11.) Deze vogel hoort eigenlijk thuis in Zuid-Spanje en Zuid Portugal en Afrika en Amerika. De koereiger is witachtig meer vuil wit dan spier wit. Hij is nogal wat kleiner dan de blauwe rei ger. Hij heeft roodachtige poten, maar bij deze waren 2e donker, bijna zwart. De snavel is geel achtig en behoorlijk lang. Toch wel een 20 tot 25 cm schat ik. De koereiger zoekt insecten in de buurt van vee. ^ij vangt ze door zijn snavel pijlsnel naar voor te laten schieten. Dat kan hij doordat de hals in een s-vorm gebogen is. Dit voorjaar kon je hem een hele tijd zien lo pen achter de vaarzen van Verduyn aan de Nolle- tjesdijk. Jan Koster zei dat de koereiger wel eens op de rug van een rund had gestaan. Toen de koebeesten naar een andere wei werden gebracht ging de koereiger mee. Dat is te begrijpen als je bedenkt dat de insecten, zoals verschillende soorten vliegen van de koeien of hun mest leven, (strontvliegen). Die blijven dus ook bij het vee. Ik zag ook dikwijls enkele "paardewachtertjes" gele kwikstaarten vlak achter en naast de koeien insecten vangen, net als de koereiger. De koereiger is even plotseling verdwenen, als hij was gekomen. Na april heb ik hem daar niet meer gezien. Peter van ft Westeinde. (Uit "De Schelpenboodschapper"schoolkrant van de R.K. Lagere School te Breskens). -39-

't Duumpje | 1980 | | pagina 21