activiteiten! Zondag, 19 oktober 1980. Fietsexcursie door Walcheren, Met de boot van 8,25 uur vanuit Breskens naar Vlissingen waar excursieleidster Frieda van Noordwijk de groep fietsers opwacht. Onder haar deskundige leiding zal een fiets tocht langs de kust van Walcheren en door het Walcherse polderland gemaakt worden. Terug tocht met de boot van 14.55 uur vanuit Vlis singen (voor mensen die langer willen blij ven; om het uur is er een boot). Zaterdag, 25 oktober 1980. Paddestoelenexcursie in de Braakman. Verzamelen om 13.15 uur bij de ingang van het recreatiegebied "De Braakman" vanwaar André de Meyer deze middag besteed zal wor den aan paddestoelen, die hopelijk in die tijd rijkelijk aanwezig zullen zijn. Zaterdag, 29 november 1980. Fietsexcursie langs de kreken. Om 10.00 uur starten we op het Ledelplein te Oostburg o.l.v. Eric Marteijn. De tocht per fiets zal o.a. voeren langs het Grote gat van Oostburg, Linieput, St. Kruiskreek, Grote Gat te St. Kruis en de weilanden van Eede. r-2- Zondag, 14 december 1980. Ganzenexcursie Verzamelen om 7.30 uur op het Ledelplein te Oost burg vanwaar o.l.v. Jan de Zwart vertrokken wordt naar Nummer Eén, alwaar de ochtendtrek van de ganzen van hun slaapplaats (Hoge Platen) naar de fourageer gebieden (binnenland van West Zeeuws Vlaanderen en Damme kan worden aanschouwd. Tevens biedt deze "trekbaan" ons de mogelijkheid om tot een vrij volledige telling te komen van de in onze streek aanwezige ganzen. Als het weer het toelaat kunnen daarna de fourageer gebieden in het binnenland worden bezocht. Zondag, 21 december 1980. Paulinaschor, excursie. Verzamelen om 10.00 uur bij het monument in de Paulinapolder(Dit monument is gelegen bij de parkeerplaats aan de voet van de zeedijk aan de oostkant van het paulinaschor) De excursieleider is Eric Marteijn. Hond deze tijd moeten er duizenden eenden en steltlopers aanwezig zijn maar mogelijk ook aller lei roofvogels (in 1979: o.a. smelleken, blauwe kiekendief, ruig pootbuizerd en slechtvalk) en vogels als sneeuwgors en velduil. Op zondag 23 november EXCURSIE NAAR SAEFTINGE Zie bladzijde 24.

't Duumpje | 1980 | | pagina 3