en ik zei nog 11 nog één stap,.,." toen Rudy floetsj in de modder zakte, tot boven zfn knieën Ha haha...". Afijn, !t scheen daar wel interessant te zijn, dus zijn we met zfn allen nog even in het bos afgedaald, maar nu meer voorzichtig en onder deskundige lei ding van de excursieleider (zoals dat hoort). Hier nog wat leuke moerasplantjes (waternavel, zeggen,..). In Boekhoute hebben we even koffie /frisdrank gedronken, dan weer verder. Tussen Vogelzang en Bentille voelden we ons echt op de diluviale zandgronden, aan de flora te zien. Een dijk was hier op zfn taluds hoog begroeid met een "struweel" van adelaarsva ren, bovenop was een schrale vegetatie met o.a. vogelpootje, gewone spurrie, thrincia en eenjarige hardbloem. Er zat hier ook een roodborsttapuit Langs het Leopoldkanaal en de Oostpolder- kreek kwamen we bij Waterland-Oudeman, waar drie van ons doorfietsen naar Groede/Breskens en twee naar IJzendijke. Om 6 uur was ieder een weer thuis. Alex de Meyer. 21-6-1980. CLARAPOLDERKREEK Slechts 6 deelnemers bezochten deze morgen het in vocht gehulde Clarapolderkreken ge bied. Het bruine kiekendief cirkelde geruime tijd op zeer korte afstand boven het riet. Waarschijnlijk een nieuwe broedplaats (vo gel met nestmateriaal gezien). De blauwe reiger heeft er dit jaar voor het eerst gebroed; 3 juvenielen bevonden zich deze morgen op het nest. Het witgatje was als altijd aanwezig; het is zeldzaam als er geen witgatje zit in deze kreek. -6- Een zingende bosrietsnger kon bewonderd worden: ook nog zang van tjiftjaf (2), winterkoning (3) zwartkop (27, spotvogel (l), tortelduif (3), rietgors (2) en kleine karekiet (25). Eén grote bonte specht vloog weg; een bunzing maakte zich uit de voeten toen deze ons zag naderen en ingesneden dovennetel was de plant die nog niemand kende maar waarop Etienne ons attent maakte. Eric Marteijn. 18-8-1980. KREKENGEBIED VAN ST.KRUIS E.O. Met prachtig fietsweer vertrokken we om kwart over een uit Oostburg. In de Linieput zagen we de bekende knobbelzwaan en er vlogen enkele tortelduiven en één holenduif over. Langs de Bakkersdam stonden het smalbladige kruiskruid en het sint janskruid volop in bloei. Omdat we met een klein groepje waren - slechts 3 - gingen we eens kijken bij de Ezelsput, die we vanuit de Grote Boomdijk door het veld kon den bereiken. Daar vonden we heel wat planten o.a. heemst, wederik, harig wilgenroosje, enke le uitgebloeide orchideeën, addertong, water navel, robertskruid, vogelwikle en de peterse- lievlier (en vele andere). Dicht in de buurt hoorden we een oeverloper en zagen we 2 toren valken en 1 blauwe reiger. We reden verder naar de St. Kruiskreek. Daar dicht bij waren boeren druk aan het hooien. Misschien zagen we daardoor weinig vogels. Een tiental kieviten, 3 oeverlopers, 1 water snip, 3 witgatjes, een dertig meerkoeten, 1 wilde eend, 1 blauwe reiger, 5 waterhoenen en een plevier (kleine of bontbek) waren druk bezig met voedsel zoeken. In het stukje Kleine Boomdijk dat is afgestoken voor oeverzwaluwen vonden we geen enkel vers oeverzwaluwenholletje Er lag wel een flinke hoop rioolslik tegenaan gesmeten. -7-

't Duumpje | 1980 | | pagina 5