In het prachtige Grote Gat van St. Kruis trof fen we de volgende vogels aan: 13 meerkoeten, 3 blauwe reigers en 3 wilde eenden. De wilde eenden verstoppen zich blijkbaar, want we zien er zo weinig, (rui jacht 2). Een vis- diefje zocht zijn voedsel al heen en weer vliegend boven de kreek. Wat de planten be treft, we vonden er enkele die we in ons zilte landje toch niet zoveel zien, zoals de echte koekoeksbloem, egelskop en grote watereppe. Maar ook moerassterrekroos, rolklaver en wat uitgehbeide orchideeën. Dangs de Heirweg stonden vlasbekjes en brem. In de Biezenkreek en Kruiskreek bloeide de heemst en in de Valeiskreek stond nog 1 blauwe reiger te vissen. We reden richting België over de Oostweg. Plotseling vlogen uit de hoge populieren een flink aantal grote lijsters weg. Prank begon onmiddellijk te tellen. Het waren er 17 22. Diezelfde Prank had ook nog een rietzanger ontdekt in de tarwe bij het Grote Gat van St. Kruis. In België was ons doel de Blokkreek. Daar zagen we 12 meerkoeten, enkele kleine kare- kieten, 1 blauwe reiger, 5 oeverlopers en 2 futen - een volwassen en een jong exem plaar. Het jong probeerde op de rug van de ander te gaan zitten. Op de terugweg vonden we langs een dijk in de Haantjesgatpolder agrimonie en ijzer hard. Langs de Eilandweg troffen we enkele klavervreters aan op rode klaver. Om half zes kwamen we weer in Oostburg aan. Jammer dat er zo weinig mensen meegingen met deze mooie excursie. Peter van 1 t Westeinde. -8- 30-8-1980. FIETSTOCHT Alweer een tijd geleden namen Ver. t.b.v. Natuur monumenten, ft Duumpje en de Eerste Nederlandse Pietsersbond (ENPB) het initiatief tot het orga- niséren van enkele natuur-fietstochten in West Zeeuws Vlaanderen op 30 augustus. De precieze voorbereiding doet hier niet zo ter zake. ^n elk geval zijn uiteindelijk 5 verschil lende routes gemaakt: een korte natuurgebieden route van +'20 km, en vier langere routes van 35-50 km. Dit waren een natuurgebieden-route, een landschaps- en kultuurhistorische route, een land- bouw-route (waarin 3 bedrijven bezocht zouden wor den) en een natuurbesdhermingsrouteDe laatste route voerde langs plekken waar de aktiviteiten van 11 Duumpjes iets mee te maken hadden: wilgen knotten, broedkisten, planologie (recreatie, dijk versterking, natuurgebieden, Mensen konden zich van te voren opgeven, en mensen van ver konden in Vlissingen vast een fiets "be stellen". De excursies zouden om 11.30 uur ver trekken op ft Veerplein in Breskens, en om 16 a 16.30 uur aankomen op de Erasmushoeve Voor de activiteiten benoemde de werkgroep een "feestcommissie" die zorgde voor een avondprogram ma met een kampvuurtje, goedkoop eten en drinken, een toilet-wagen, en wat standjes met informatie materiaal van de verschillende verenigingen. Aan reclame is gedaan via de eigen kanalen van de drie organisaties, via enkele kranten, met affiches en door een uitzending van Wilde ganzen op de ra dio. Afijn, de dag zelf. •■s Ochtens deelde de ENFB op de veerboot stencils uit waarin ze wees op slechte (of beter afwezig heid van) voorzieningen voor stalling van fietsen op de boten. Toen al was het weer regenachtig met nog veel opklaringen, de wind krachtig uit het westen. Bij de start waren er zofn 120 mensen, de laatste 24 uur hadden nog een tiental mensen af gebeld (vanwege het weer). Grote belangstelling -9-

't Duumpje | 1980 | | pagina 6