van n.m. gezinnen met kinderen, ging uit naar de korte route, deze werd in tweeën gesplitst. De meeste belangstelling was (helaas) voor de natuurbeschermingsroute. De laatste week had den we ook nog een lange route gemaakt, be schreven en gestencild voor mensen die lie ver in hun eentje of in elk geval niet in een geleide excursie wilden. Deze is nog door enkelen gereden. Kort na de start begon het steeds meer te re genen en trok de lucht geheel dicht, dit is zo doorgegaan tot ongeveer kwart voor twee en maakte de fietstochten er bepaald niet leuker op. Da in t begin nog even geschuild te hebben zat er niets anders op dan in vol ledige regenuitrusting verder te gaan, enke len gaven vroegtijdig op. Voor de meeste groepen was t net droog toen ze 't café (waar de deelnemers een gratis consumptie werd aangeboden) verlieten. Hier door zijn de excursies toch nog leuk ge worden, en na een uur of zo was iedereen al weer drooggewaaid. Vanwege de wind (en een soms toch al te lange route) moesten de rou tes vaak ingekort worden, en de gebieden die we op de natuurgebiedenroute wilden betreden waren vaak te nat. De kwaliteit van enkele excursies was daardoor wat minder. Op de Erasmushoeve kon iedereen zijn/haar dorst en honger lessen/stillen en de stan djes bekijken. In 't oude wagenhuis was een mooie expositie van foto's, kranteknipsels, grafieken, kaarten e.d. van 't Duumpje. Jam mer genoeg gingen de meeste deelnemers al weer snel naar huis, de nieuw gelegde kon takten in de zak. Bij beter weer waren er waarschijnlijk wel meer mensen uit de streek gekomen, waardoor het wat langer druk ge weest zou zijn. Met een klein clubje mensen hebben we het toch gezellig gemaakt, en nadat de ergste -10- avóndregens voorbij waren werd er nog een kamp vuurtje aangelegd en hebben we aardappelen ge poft. De leukste gebeurtenissen en uitspraken uit de excursies werden nog eens opgehaald. De andere ochtend werden de nog resterende spul len opgeruimd, en voorbij was het. Toch zijn we nog van plan een boekje te maken met een aantal fietsroutes in West Zeeuwsch Vlaande ren. Een leuk en zinvol idee lijkt ons dat. KLaPEk5TER

't Duumpje | 1980 | | pagina 7