"duumpjesavémd DUUMPJES AVOND GROOT SUCCES JIJ Vrijdagavond 21 november werd onze jaar lijkse Duumpnesavond gehouden. Ditmaal niet in een (koude) boerenschuur, maar knus en komfortabel in een gebouw van vor mingscentrum Hedenesse te Cadzand. Komfor tabel, ja, ware het niet dat de belangstel ling zo groot was, dat in allerijl de zaal nog vergroot moest worden om iedereen te kunnen bergenj Een kleine 100 mensen kwam die avond binnen om kennis te maken met de aktiviteiten van onze vereniging, want dat was de bedoeling van deze avond. Eén keer in de maand op een vrijdagavond komen alle aktieve leden bij elkaar op de zogenaamde werkgroepenvergadering om alle bezigheden met elkaar te bespreken en el kaar bij te staan met goede raad en om problemen met elkaar te bespreken. Toen er weer gedacht moest worden aan een on derwerp van onze jaarlijkse Duumpjesavond vonden we het een goed idee alle belang stellenden eens te informeren over wat er door deze werkgroepen niet allemaal aan aktiviteiten worden opgezet. Bij binnenkomst konden de bezoekers kennis maken met de stand van het Zeeuwse Land schap en ook voor het eerst met een nieuwe stand van onze eigen vereniging. Het is nog niet helemaal zoals we het graag zou den hebben, maar met deze goed gebouwde panelen hopen we op verschillende plaat sen in onze streek over de aktiviteiten en ideeën van het Duumpje wat te laten zien. Na de thee of koffie namen verschillende leden van de werkgroepen het woord om de vele aanwezigen te vertellen over hun aktiviteiten. -44- Eric Marteijn beet de spits af met een ver haaltje over de verschillende vogeltellingen en inventarisaties, die er door de vereniging worden uitgevoerd. Deze werd gevolg door Jan de Zwart die vertelde, dat er door verschil lende leden gewerkt wordt aan een avifauna. Dit is een boekwerkje, waarin alle vogels, die in de streek voorkomen worden behandeld. Enkele leden van de Steltkluut, onze zuster organisatie uit Oost Zeeuwsch Vlaanderen, kwa men met de vraag of we dit misschien verder gezamenlijk kunnen aanpakken, omdat de avifau na van dat gebied ook aan vernieuwing toe is. Hierover zal nog nader overleg moeten plaats vinden, maar het is een goed voorstel, vond Jan. Etienne de Meyer legde de inhoud van het scholen- projekt op St. Eloy uit. Samen met de biolo gieleraar Roorda van Eysinga is een voorstel aan de leerlingen van de klassen biologie ge daan, die voor hun eindexamen een werkstuk moeten maken. Dit hield in, dat wij hen een heleboel voorstellen deden voor mogelijke on derzoek jes, waar wij ze mee willen helpen en wat voor het eindexamen als werkstuk zal gelden. Zo proberen we leerlingen op een leuke en voor hen interessante manier bij de natuur problematiek te betrekken. Verder liet Ron Brou wer wat dia's zien over de aktiviteiten van de Landschaps Verzorgingsdienstwaar de vere niging vooral tijdens de voorbereiding nauw bij betrokken is. Alex de Meyer vertelde over de planteninventa- risaties, en Jan de Zwart probeerde uit te leg gen wat er niet allemaal komt kijken bij een bestemmingsplan en wat voor mogelijkheden de natuurbescherming heeft om in beroep te gaan. Lucien Boerjan hield een verhandeling over het nut van het plaatsen van broedkasten voor To renvalken en Kerkuilen. De avond werd besloten door Sjaak Herman, die -45- mm

't Duumpje | 1980 | | pagina 24