aan de hand van wat dia's, .die gemaakt waren door Petrus en Roger, het nodige wist te vertellen over het wel en wee van de knotbomen in de streek en wat de vereniging doet om deze rijkdom te behouden, Ineke Batselaere zorgde voor de broodjes na afloop en andere praktische zaken, zodat ve len, en lang niet iedereen is vernoemd, heb ben meegewerkt om deze avond een groot succes te maken, Thijs Kramer. -46- Onze vereniging is vertegenwoordigd in het be stuur van het Zeeuwse Coordinatieorgaan voor landschap en natuurbescherming (ZOO). Zes jaar lang heeft Jan de Zwart deze plaats ingenomen en zodoende de statutaire zit uitgezeten. Zijn plaats zal per 1 december ingenomen worden door Thijs Kramer. Hij heeft zich voorgenomen in het mededelingenblad regelmatig verslag te doen van voor onze streek belangrijke ge beurtenissen. Hier volgen zijn eerste bijdragen. Een vuilnisbelt in de Nieuwe Havenpolder? Nog steeds is er door de drie West Zeeuws Vlaam se gemeenten geen definitieve oplossing gevon den voor de vuilstort. De belt aan de Appel straat in de gemeente Aardenburg is onder tus sen gesloten en geëgaliseerd. In G-roede werd de vuilnisbelt nog wat uitgebreid, wat tot uiterlijk eind 1981 uitkomst biedt, al zal iedereen toegeven, dat de vuilnisberg ernstige schade aan het wijdse landschap berokkend. Maar wat dan? Het oog is nu gevallen op advies van een technische, ambtelijke werkgroep, op de Nieuwe Havenpolder nabij Nummer Een. Al eerder, in het geval van de Kleine loodijk- polder hebben we er op gewezen, dat er een de finitievere oplossing gezocht moet worden. Een vuilnisbelt hoort niet thuis in ons landschap, en er zal dan ook alles aangedaan moeten worden ook al kost dat meer geld, om die oplossing te vinden. Die zou er liggen in de Koegorspolderals de Kroon snel met een beslissing op de proppen komt -47-

't Duumpje | 1980 | | pagina 25