19-10-80. Walcheren Zondagmorgen 19 oktober gaf een prachtige zonsopgang te zien met helder blauwe he mel. Het was koud en om kwart voor zeven kwamen 5 wilde zwanen over IJzendijke; luid trompetterend verdwenen ze in weste lijke richting. Ik zat al op de fiets; op weg naar de boot in Breskens. Onder weg trek van kleine vogeltjes in ZW. o.a. een grote gele kwik en veel oeverpiepers. Met zessen met de boot mee; af en toe een drieteenmeeuw. Het was mooi winters weer al. In Vlissingen trokken we o.l.v. Brie- da (van Noordwijk) en Anton (van Haperen) richting Westkape11e.Langs de duinrand erg veel roodborsten, goudhaantjes en kransvogels. Enkele honderden kauwen; ze probeerden af en toe de Westerschelde op te vliegen; ze keerden steeds terug. Ook een groene specht. Even afgestapt bij de Westkapelse kreek. Zeker 50 dodaarsjes en het eerste vrouwtje brilduiker. Zeker 10 staartmezen en een even groot aantal goudhaantjes in de bosjes aldaar. Op de zeedijk gekeken of er geen zeetrek was. Alleen spreeuwen en veldleeuweriken trot seerden de inmiddels tot ZW 6/7 aange wakkerde wind. De zon was al een tijdje -4- verdwenen. Af en toe paarse strandlopers en steenlopers. Een groepje drieteenstrandlopers Mooi vloog de juvenieie Jan van Gent laag in de golvendalen in Zuid. Ook nog een visdiefje. Richting Yeerse Meer met veel koperwieken en koffie. Aldaar aalschover, fuut en 5 kuifdui kers. Via de landschappelijke zo waardevolle met meidoornhagen omzoomde polderweggetjes dwars door de weilanden naar Middelburg. Het regende inmiddels. We nemen hier afscheid van Erieda en Anton. Vanaf deze plaats onze hartelijke dank voor prachtige excursie met uiterst kun dig commentaar. Via het kanaal naar Vlissingen. In de regen natuurlijk een lekke achterband; nog zeker 500 koperwieken hier en af en toe een dodaars. Een excursie die zeker het herhalen waard is; zeker wanneer de planten bloeien. Tot dan. Eric Marteijn. 25^-10-80 Paddenstoelenexcursie Na samenkomst bij het Recreatieoord Braakman togen we (7 personen) naar het Zuiderbos aan de overkant van het houten bruggetje. Je krijgt dan eerst een stuk dennenbos. Daar vonden we al meteen allerlei soorten v/aaronder ook veel niet- plaatzwammen. Onder de dennen vonden we vrij veel rossige melkzwammen en de dappersten on der ons ondergingen ook de sterk peperachtige smaak die kenmerkend is voor deze en veel an dere soorten uit de familie Russulaceae Rus- sula Lactarius). Een op het eerste gezicht weinig spectaculaire trechterzwam, rook opval lend naar anijszaad (waar men fazanten mee lokt) en moest dus wel een Anijstrechterzwam zijn. Op de dennenaalden vonden we overal Paarde- haartaailingeneen klein hoedje op een paarde- haarachtige dun, stijf, zwart) steeltje. -5-

't Duumpje | 1980 | | pagina 4