STOOT (of ROOF-) VOGEL. TELLINGEN TVee maal deze winter is heel West Zeeuws Vlaanderen (tot aan de Braakman) geteld op stootvogelsEen heel karwei, want je moet overal kijken en soms hard zoeken. Het heeft echter wel leuke resultaten opgeleverd. Niet alleen echte bijzonderheden als een rode wouw in december bij de Elderschans en een slechtvalk in februari bij het hertenkamp te Groede. Ook hebben we nu (voor het eerst) een redelijk beeld van de stootvogel bevolking in de winter. Enkele opmerkingen bij de resultaten, die verder in twee kaartjes zijn ingetekend. De aantallen van de blauwe kiekendief vallen wat tegen, vooral in februari, wat in mindere mate ook voor de torenvalk het geval was Tellingen in vol gende jaren moeten uitwijzen of dit werkelijk zo is. Het aantal smellekens is opmerkelijk. ]h de rest van Zeeland werden slechts 11 smellekens gezien in december, terwijl in de rest van Nederland het smelleken nog minder voorkomt. Het is zelfs mogelijk dat er nog enkele exemplaren over het hoofd werden gezien, want het donkere silhouet is moeilijk van de kale winterse akkers te onderscheiden. De aantallen van de sperwer en buizerd zijn vooralsnog normaal te noemen, al is de sperwer ook een moeilijk op te sporen soort. tegelijk zijn u uit die periodes nog waarnemingen bekend, die niet in de resultaten zijn opgenomen, dan zouden we die graag ontvangen. De resultaten zijn op twee kaartjes hierna terug te vinden. tet dank aan de mede-tellers Thijs Kramer. -10-

't Duumpje | 1981 | | pagina 12