het haventje) waren geen meeuwen. Ik koos 2 maal een kokmeeuw uit die ik ongeveer 5 minuten volgde. Kokmeeuw a. Steeds tegen de wind in vliegend, stil- hangend en glijdend. Hij veranderde nauwelijks van plaats, halverwege in de rij. 1 maal dook hij. Daarbij bemachtigde hij geen voedsel. Hij bleef even zitten op het water, vloog toen op en weg0 Kokmeeuw b. Deze vloog op ongeveer dezelfde manier vlak bij het strand, waar de palen boven het water uitstaken. In ruim 4 minuten dook hij 2 maal, de tweede maal had hij mogelijk buit. Bovendien was hij twee maal in een druk groepje rond iets geconcentreerd. Deze meeuw schuift op tot halverwege de rij en komt weer terug. De volgende dag ging ik weer kijken. Het zou om 16. uur hoogwater zijn. Om 15.05 uur waren er 45 kokmeeuwen, om 15.15 uur 275 exx. op dezelfde plaats als gisteren. PPvL OPROEP: "Ik ben sedert eind juni 1980 een paddestoelen in ventarisatie van het Zeeuws Vlaamse bos aan het ma ken en ga hier tot het einde van dit jaar mee door. Ik wilde de Duumpje leden verzoeken eens in de vol gende biotopen te gaan letten op paddestoelen: schorren (let daar eens op een heel klein plaat - zwammetje op zeebies) in de 'knot' van knotwilgen, onbeboste duinen, en langs de rand van grindpaden (gradiënt) Indien je op die plaatsen paddestoelen vindt, schrijf dan even een briefkaartje, of (nog liever) breng alvast een exemplaar naar onderstaand adres. Verzamel in het laatste geval de paddestoel zo compleet moge lijk (dus met de gehele steel)ga goed na waar hij op groeit en bescherm hem tegen uitdroging tijdens het transport. Wanneer je buiten vernoemde biotopen paddestoelen vindt, die interessant lijken, houd ik me uiteraard ook aanbevolen." André de Meijer Beethovenstr. 13 4536 AG Temeuzen. -23-

't Duumpje | 1981 | | pagina 25