MEDEDELINGEN VAN DE PLANOLOGIE WERKGROEP - Sinds kort is er een planologie werkgroep in het leven geroepen. Deze werkgroep van het Duumpje zal zich gaan bezig houden met zaken als bestemmingsplannen rekreatie, eigenlijk de zaken, die het Zeeuwse Coor- dinatieorgaan ook behartigt. De werkgroep is dan ook een steun in de rug voor onze afgevaardigde in het bestuur van het ZCO, Thijs Kramer. Deze werkgroep bestaat uit de volgende leden: Annemarie Verschelling uit Breskens, Sjaak Herman uit Sluis, Gert Zonneheld uit Groede, Leo D'Hoore uit Sluis, Jan de Zwart uit Oostburg en natuurlijk Thijs Kramer. Iedereen, die ook interesse heeft om mee te werken in deze werkgroep aan een belangrijk stuk natuurbescherming is welkom en kan kontakt opnemen met Thijs Kramer. - Verder zijn de volgende aktiviteiten te noemen, waar we ons de afgelopen tijd mee bezig hebben gehouden. Tegen de uitbreiding van het rekreatiepark Schooneveld in noordelijke richting is bezwaar gemaakt en wel hierom. We vinden dat de rekreatieve ontwikkelingen, die in de jaren '60 en '70 hebben plaats gevonden, een grote aanslag betekenen op landschap en natuur. De vele campings en dagrekreatie geven een enorme druk op de natuurgebieden (zoals betreding en verstoring) en verder zorgen ze voor een zware aantasting van het kust landschap. Het wordt gewoon te druk. Daarom vinden we dat de gemeentes eerst maar eens moeten gaan uit zoeken, wat ze nou precies met die kust en rekreatie willen gaan doen en wat voor plaats de natuur-waarden daarin hebben. Niet voordat zo'n visie is ontwikkeld zijn we tegen elke rekreatieve uitbreiding. De gemeente Oostburg heeft gekozen voor een artikel 19 procedure, wat betekent een versnelde procedure met minder beroeps mogelijkheden. We zijn daar tegen, dat is een onjuist gebruik maken van die mogelijkheid. Ze baseren zich op plannen uit de jaren '60 en nu ineens zo'n haast. En alsof er niets veranderd is in die tussen tijd. Nee, wij zijn voor een bestemmings plan wijziging, waarin alle belangen grondig gewogen - 26-

't Duumpje | 1981 | | pagina 28