hier de winter te doorstaan. Het scheelt hen in ieder geval een behoorlijke reis. Ach we hebben in ieder geval niet in ons bed liggen rotten en een frisse neus gehaalde En waren de sneeuwgorzen het niet waard? Tot de volgende keer en het regenpak voor alle zekerheid maar meenemen. E.M0 VERSLAG DUINWANDELING ZWIN 1-2-81 De dichte mist bood de 18 excursie gangers nadrukkelijk de gelegenheid zich op geluiden te concentreren. De spaarzame en vaak moeilijk te herkennen geluidjes van vogels in de winter. Verschillende soorten werden onderscheiden (of ten minste aangeduid) o.a. heggemus, vink, winter koning, koolmees, rietgors. De gezelligheid maakte een voortdurende concentratie moeilijk. Er werd maar één goudhaantje waargenomen. Toen de zon doorbrak en een stralende dag begon, konden we het Zwin inkijken. De strandleeuwerikken, die er a.1 de hele winter zijn, werden benaderd en gezien. We hoorden de kanarie achtige rollertjes van 2 sneeuwgorzen en zagen een sperwer jagen langs het duin. Tenslotte zagen we 3 kleine zwanen, 2 brilduikers en in het topje van een vlier 2 kepen. PPvL VERSLAG ROOFVOGEL EXCURSIE 22-2-81 8 deelnemers hadden de vrieskou getrotseerd en stapten om 9 uur op de fiets richting Sint Kruis. Al snel leken de tenen van de voeten te vriezen, maar het belette ons toch niet 2 buizerds bij de Plate waar te nemen. Verder kwamen we niet veel roofvogels meer tegen. Nog wel een steenuiltje aan de Heirweg als ook een paar Vlaamse gaaien. Ten slotte toch nog een Torenvalk in de Veerhoekpolder. TK -5-

't Duumpje | 1981 | | pagina 7