verslagen VERSLAG FIETS EXCURSIE 29-11-80 Zaterdag ochtend 29 november was droog met windkracht 7 uit ZW. Slechts enkele deelnemers dus aan de fiets excursie naar St.Kruis en omgeving. Er was ontzettend veel verplaatsing van veldleeuwerikken, honderden trok ken in grote groepen tegen de wind in over de geploegde percelen. Buizerds, blauwe kieken, sperwer en torenvalk, allemaal hadden ze moeite met de wind zagen we. Fouragerende roeken in de weilanden rondom Aardenburg, af en toe een grote bonte specht, slechts kleine groepjes goudplevieren, wel veel kievitten overal. Een groep van minstens 200 holenduiven op een omgeploegd stuk land. Er zouden er veel komen in de komende weken. In het Zwin sliepen er meer dan 2000 wist Pieter Paul me te vertellen. Slobeenden in t Grote Gat van Oostburg en grote zaag- bekken in het iets minder Grote Gat van St.Kruis. Rien heeft nog een paar mooie foto's gemaakt van de impone rende knotdijk bij Draaibrug. Na 3 uur fietsen hongerig en uitgewaaid terug in Oostburg. E.M. VERSLAG WANDEL EXCURSIE PAULINASCHOR 21-12-80 Het was geloof ik de 4e achter een volgende excursie naar Paulinaschordie' volgens traditie schijnbaar in de regen moest plaats vinden. Toch een twintig tal mensen, gekleed in laarzen en regenpak als ze geluk hadden, om al die vogels van het Paulinaschor eens te bekijken. Het smelleken liet geen verstek gaan; enkele malen langs scherend en éénmaal een uitval makend naar een groep van 36 sneeuwgorzen wa^en haar aandeel in de zondag ochtend vogelshow. Verder een jagende sperwer, groepjes fraters en een enkele rietgors. En ook een heleboel verregende mensen, beslagen kijkers en soppende schoenen. Toch nog een overwinterende zwarte ruiter en de over winterende groep grutto's (iets nieuws voor Nederland?) 80 tot 90 exemplaren proberen nu al minstens 3 jaar

't Duumpje | 1981 | | pagina 6