activiteiten VOORWOORD. Als nieuwe voorzitter wil ik, traditie getrouw, ter kennismaking, zover dat nodig is, dit nummer van ons mede delingenblad inleiden. Ik kan dat natuurlijk niet doen, zonder allereerst m'n voorganger Jan van de Berg te bedanken. Op 10 april jl. tijdens de algemene ledenvergadering verliet ook Jan de Zwart het bestuur, zij het wat onopgemerkt. Als her oprichter van onze vereniging, weer al 7 jaar geleden, is hij vooral de begin jaren de stuwende kracht geweest. Gelukkig kunnen we over zijn kennis en ervaring blijven beschikken, want Jan blijft verder aktief in de twee werkgroepen van onze vereniging. Ik denk dat het een plezierige taak is om voorzitter te zijn van zo'n bloeiende vereniging als het Duumpje. Plezierig om te weten, dat je kunt rekenen op een aktief stel mensen, die staan voor de zaak, die een verscheiden heid aan aktiviteiten ontplooien, ieder op zijn eigen terrein, terwijl onder elkaar een bijzonder goede sfeer bestaat. Maar het werk van het Duumpje wordt steeds belangrijker. Dat beseffen ook steeds meer mensen, gezien het stijgend' aantal leden.Dat kunnen er nooit genoeg zijn: hoe meer leden, des te beter het werk ondersteund wórdt 1 Nog steeds neemt de rekreatieve druk op het landschap en de natuur langs onze kust toe, de grootschalige landbouw eist haar tol, onschadelijke vogels worden geschoten, de 'natuur' terug gedrongen in reservaten. Waar moet dat met het natuurlijk milieu naar toe? Een vraag, waarmee het Duumpje dagelijks geeonfronteerd wordt. Een vraag, die een aktieve opstelling van de natuurbe- schermings vereniging vereist in de ontwikkelingen in onze streek Ik hoop daar mijn steentje aan te kunnen bijdragen. Thijs Kramer. -2- Vrijdag 7 augustus: Fietsexcursie Voor de verandering eens een zomerse excursie 's avonds op de fiets. We vertrekken om 19.- uur vanaf de muziek tent te Nieüwvliet, onder leiding van Petrus van 't Westeinde. Zondag 23 augustus: Excursie naar Paulinaschor In deze tijd van het jaar worden er grote aantallen vogels aangetroffen op de slikken bij laag water, waarna ze bij vloed verplaatsen naar de hoogwater vluchtplaats op het DOW-strand. Deze morgen kunnen we daar getuige van zijn onder de leiding van Eric Marteijn. Start om 8 uur bij het monument aan het Paulinaschor. Zondag 20 september: wandeling rond de Braakman Als de plankzeilers zijn verdwenen en het water peil weer gezakt is verdwijnen de toeristen en wordt hun plaats inge nomen door vele vogelsoorten in de Braakman. We maken een wandeling, die ongeveer 3 a 4 uur zal duren helemaal rond de grote plasOm nog voor het middag eten terug thuis te zijn vertrekken we vroeg met auto's van het Ledelplein om 7 uur en om 7.15 uur vanaf de markt te Ijzendijke. Eric is de excursie leider. ZATERDAG 3 OKTOBER: BUS EXCURSIE NAAR KAAP "GRIS NEZ" Dit jaar gaan we weer naar het el dorado van de vogeltrek, het punt waar Frankrijk en Engeland elkaar kunnen begluren oftewel KAAP GRIS NEZ We willen met een bus gaan, maar dan moeten we wel zeker zijn dat de bus goed gevuld is. Vandaar dat alle mensen die mee willen zich voor 1 september opgeven bij Roger Blaakman (01170-3836) Mocht dr meer belangstelling zijn dan de bus kan meevoeren geldt, wie het eerst komt het eerst maalt. De bus vertrekt om 5 uur vanaf het Ledelplein en is savonds tussen 8 en 9 weer terug. Naast vogels kijken bestaat er ook de mogelijkheid om de kust van Blanc Nez te bezoeken met de vele fossielen en andere verrassingen. Aan iedereen zal een bijdrage in de reiskosten worden gevraagd, die zal liggen rond de 15 gulden, voor jeugd leden de helft. -3-

't Duumpje | 1981 | | pagina 3