excursie verslagen Zondag 25 oktober, excursie naar Saaftinge Het mooiste en grootste stuk ongerept schor en slik wat we in Zeeland nog bezitten is het verdronken land van Saaftinge. Het is elke keer weer een hele belevenis om door dit gebied te baggeren. Laarzen zijn hier een eerste vereiste! Vertrek met auto's om 7.30 uur vanaf het ledelplein in Oostburg en de excursie begint om 8.30 uur in Emmahaven tot ongeveer 12 uur. Zondag 1 november: slaaptrek excursie Niet iedereen zal weten dat er heel wat vogels in het Zwin en omgeving gaan slapen. Dat zullen we dein eens gaan bekijken. Startpunt is restaurant de Koksmuts bij het Zwin langs het afwateringskanaal en aanvang 16 uur. We lopen vandaar richting België onder leiding van Pieter Paul van Laake. Vanaf 5 juli tot en met 16 augustusexcursies in de Zwarte polder Ook dit jaar weer excursies georganiseerd door onze vereni ging elke zondag morgen om 9 uur en elke woensdag morgen om 7 uur gedurende de zomer vakantie. De moeite waard Fiets excursie door Vlaanderen21,22 en 23 augustus. Alex de Meijer heeft het plan opgevat om met geïnteres seerden een grote fietstocht door Vlaanderen te maken. Een aantal leden van de Steltkluut hebben ook toegezegd mee te gaan en verder kan iedereen mee die zin heeft en eens een kijkje wil nemen over de Zeeuws Vlaamse grenzen. Of zoals hij zelf zegt: "Onze streek is maar een klein deeltje Van Vlaanderen. Om eens wat verder te kijken dan onze neus lang is en misschien ook wel in het kader van de internationale betrekkingen, deze fiets tocht. Of de excursie beperkt blijft tot het vlakke vlaamse land (duinkust, ijzer-vlakte, omgeving Brugge, t mooie land van Waas onder Oost Zeeuws Vlaanderen) wordt nog bekeken. In elk geval willen we zowel lange stukken fietsen om vooral te genieten van het landschap, als ook leuke gebieden verkennen. Wil je mee? Geef je dan op bij: Alex de Meijer, Ruilstr. 103a, Rotterdam tel. 010-254537. Verslag trekvogel excursie, 18 april 1981 Zaterdag morgen 18 april was koud met NO 5/6. Met 7 mensen stonden we op de dijk bij de vuurtoren van Breskens, geen echte sterke trek die ochtend. Ook geen speciale i aantallen van bepaalde soorten. Tussen half zeven en half tien trokken zo'n 2500 vogels langs, vnl. zangvogeltjes, waarvan een deel op naam kon worden gebracht. De belangrijkste aantallen waren: kneu(304)gele kwik (251) ringmus (138) groenling (104)graspieper 510) en zanger spec. (706) Verder wat blauwe reigers (8)aalscholvers (8)3 bruine kiekendieven, 2 vroege wielewalen, erg weinig steltopers, nog weinig zwaluwen (49 boer-, 2 huis-, 4 oever-zwaluwen) en een koppeltje zomertalingenIn totaal 41 soorten werden die ochtend trekkend waargenomen. Met dank aan de "notulisten"die erg koude vingers aan deze telling overhielden Eric. Verslag vroegevogel excursie, 16 mei 1981 Op 16 mei vond de traditionele vroege vogel excursie in het Erasmusbos plaats. Elf personen namen aan de kille en vochtige wandeling deel. Er werd maar matig gezongen, toch was de excursie heel leerzaam. Voor velen werd de zang van de tuinfluiter geopenbaard: bij het zesde zingende eksem- plaar bleek voor hun onomstotelijk, dat ze niet een merel hoorden. Ook werd geleerd de duiven op hun zang te onder scheiden. De spotvogel, bosrietzanger, kleine karekiet vereisen nog een paar wandelingen. PPvL Verslag excursie naar het gat van St.Donaas, 23 mei 1981 Met een tiental deelnemers trokken we op de fiets langs de noord kant van de vaart van Sluis richting HoekeBij het voormalige fort St.Donaas ontdekten we na ijverig speuren een stuk of acht groene kikkers in een van de zoete water putjes. Toen we er een tijdje stonden te kijken begonnen ze als op verzoek nog te kwaken ook. De kwaakblazen aan de zijkant van de keel waren duidelijk te zien. -5-

't Duumpje | 1981 | | pagina 4