AKTIVITEITEN Q EKSKURS1EVEKSLAGEN ft? Zondag 22 november. Algemene ledenvergadering, om definitief een statutenwijziging vast te stellen, adat op de Duumpjes avond niet het benodigde aantal leden aanwezig was. Dit zal waarschijnlijk ongeveer een half uur duren Daarna zal Eric Marteijn dia's vertonen over zijn vogel vakantie in de Pyreneën en zuid Frankrijk. Plaats: Chez Renee, Markt Oostburg. Aanvang 19.30 Zondag 6 december. Een wandel excursie rond de wallen van Sluis. Vertrek Stenen Beer om 9 uur, en de excursie zal geleid worden door Leo en Christien D"Hoore. Zondag 20 december. Een watervogel, excursie tussen Breskens en de Piaskreek. Verzamelen om 13.30 uur met de fiets bij de jachthaven in Breskens. Excursie leider is Petrus van 't Westeinde. uur. Zondag 27 december. Excursie rond de Braakman als het goed weer is, anders in de omgeving. Vertrek om 9 uur Ledelplein te Oostburg, 9.15 uur Markt IJzendijke, 9.30 uur parkeerplaats Braakman. Reken bij goed weer op een lange tocht die zal duren tot in de middag, dus koffie en boterhammen mee'. Eric Marteijn zal meelopen en alles kunnen vertellen wat u wilt weten. Zondag 10 januari. Deze dag de jaarlijkse ganzen excursie o.l.v. Jan de Zwart. Vertrek om 7.30 uur vanaf het Ledelplein met auto's naar Nummer Een, waar de ochtendtrek vanaf de platen bekeken zal wordenwaarna weer met autos in het achterland de ganzen van dichterbij bekeken zullen worden. Reken op koud weer en dus warme kleding. De excursie duurt tot 12 uur. Koffie zal van pas komen -2- Verslag excursie naar Scouwen Duiveland, 22-3-81. Mooi weer en harde storm begeleidden de 12 mensen die morgen naar Schouwen. Nog geen 5 minuten op Schouwen of al een ooievaar, die vanwege de harde wind was neergestreken op een akker. Daarna een wandeling rond het Dijkwater: veel eenden soorten als smient, wintertaling, kuifeend, slobeend, tafeleend, brilduiker, middelste zaagbek en ook een krakeend. Verder nog aalscholvers en een jagend smelleken. Ook zagen we de normale steltlopersoorten als scholekster, wulp, tureluur en grutto en ook al 7 bontbek plevieren. Olie had ook hier z'n slachtoffer gemaakt. Een nog levende geoorde fuut, waarvan de oranje ogen triest afstaken tegen al die vieze bruine olie, konden we dicht benaderen. Hij zwom en dook, maar voor hoe lang nog? En als tropische verrassing in een hollands polderlandschap 11 flamingo's, rustig slapend op één poot in het ondiepe water zonder zich iets van de harde wind aan te trekken. Naarmate het later werd, kwam er slechter weer, maar ook een paar honderd rotganzen, meer dan 100 kluten en 47 slobeenden. Een slapende ransuil werd door ons verschrikt wakker tijdens de wandeling door het bos van Oranjezon op Walcheren. Vroegeling en muurpeper bloeiden deze dag al. De grote sterns en dwergmeeuwen vormden samen met de al trekkende witte kwikstaarten de afsluiting op de veerboot. Met dank aan de automobilisten en Huib, die alle waar nemingen nauwkeurig heeft bijgehouden. Eric -3-

't Duumpje | 1981 | | pagina 3