JACHT OP DE WESTERSCHELDE D In het Duumpje van vorig jaar verscheen onder bovenstaande titel een artikel van enkele leden. Zij hielden een pleidooi om de jacht op de Westerschelde te doen beeindigen. Het heeft er lange tijd naar uitgezien dat dat inderdaad zou gebeuren. Op 31 maart j.l. liep de geldende huurovereen komst af en het liet zich aanzien dat de jacht ni6t opnieuw verhuurd zou worden. De verwachting is helaas niet uitge komen en daarom is per 1 april 1981 het genot van de jacht opnieuw verpacht aan de te Antwerpen gevestigde jagers vereniging De Scheldezonen Het zal duidelijk zijn, dat we niet blij zijn met de verlenging van deze plezierjacht op de Westerschelde. De hele Wester- schelde is een belangrijk fourageer en rust gebied voor grote aantallen watervogels. Het uitgeven van een jachtvergunning is het ontkennen van deze natuur-waarden en strijdig met deze belangen. Uit ervaring weten we, dat jagen op de Westerschelde vanaf bootjes kan leiden tot excessen. Voor het Paulinaschor werd bv. klakkeloos in een grote zwerm bonte strandlopers geschoten. Waar is dat in hemelsnaam goed voor? We roepen dan ook iedereen op kennis te nemen van de hieronder vermelde bepalingen die bij het afgeven van de vergunning zijn vast gelegd. Bij overtreding kan kontakt met ons en de politie opgenomen worden. De staat verhuurt de jacht op waterwild op de wateren van de Westerschelde, van de lijn, getrokken van de kop van de westelijke havendam van de veerhaven Kruiningen naar de kop van de westelijke havendam van de veerhaven Perkpolder af tot de lijn, getrokken van de kop van de oostelijke havendam van de handelshaven te Breskens, naar de toren van de Sint Jacobskerk te Vlissingen. Langs de wederzijdse kusten wordt dit gebied begrensd door de waterlijn op het moment waarop gejaagd wordt. De grootte van het jachtgebied varieert van plm 21.600 ha tot plm 22.340 ha, Er zijn een aantal beperkende bepalingen. Artikel 3 van de overeenkomst luidt: De huurder mag zonder voorafgaande schriftelijke toestem ming van de Inspecteur/Rentmeester der Domeinen het genot van de jacht niet onderverhuren.De met zijn toestemming afgegeven vergunningen moeten worden geviseerd door de genoemde in specte ur/ren tmee ster -18- het Deze is aangevuld met: Hij mag met toestemming van voornoemde Inspecteur, uitsluitend aan zijn leden ten hoogste 40 vergunningen afgeven. De vergunningen zijn strikt persoonlijk; het is anderen verboden in het gebied te jagen, behalve de Ep Staat, die behoudt zich de bevoegdheid voor in bijzondere gevallen en in overleg met de huurder de jacht enkele dagen per jaar aan anderen te gunnen. Er mag uitsluitend met één geweer worden gejaagd; reserve geweren mogen niet worden mee genomen tijdens de jacht. Er mag niet worden gejaagd: - op bij laagwater droogvallende platen; - op de bij gemiddeld hoogwater droogblijvende platen, benevens op de strook ter breedte van 300 meter rondom deze platen. lt - op de door de Staat in zakelijk of persoonlijk gebruik ge- r geven oppervlakten, onverschillig of de jacht daarbii al dan niet is voorbehouden; 3 - op de aan het verhuurd grenzende havens of kanalen; itie °P wateren voor de Paulina- en de Braakmanpolder, voor lig- zover deze zijn gelegen ten zuiden van de tonnenlijn van het vaarwater langs de Paulinapolder en het verlengde t daarvan L - met een hagelgeweer met een zwaarder kaliber dan kaliber 12; - voorts is het verboden zich aan boord van of nabij een vaartuig te bevinden, indien zich aan boord van of nabij dat vaartuig of een vergezellend vaartuig een kanongeweer of een hagelgeweer van een zwaarder kaliber dan kaliber 12 i bevindt - vanaf zgn. speedboten en/of vaartuigen, die tijdens de jacht sneller dan 5 km/u varen; voorts is het verboden te jagen op ganzen van welke— soort ook - de dagen waarop zal worden gejaagd dienen tevoren aan de Inspecteur te worden bekend gemaakt. Tevens dient 24 uur tevoren de Rijkspolitie in kennis te worden gesteld. - de huurder dient Faunabeheer een opgave te doen van het in het voorbije seizoen geschoten wild. -19-

't Duumpje | 1981 | | pagina 11