J ACTIVITEITEN 21 februari: zondag 21 maart zondag 25 april: zondag 14 mei: vrijdag Roofvogel fietstocht. Op deze dag zal er onder leiding van Eric Marteijn gefietst worden in de omgeving van Oostburg. Vooral zal er dan gekeken worden naar de roofvogels, waarvan blauwe kiekendief, torenvalk en buizerd niet zullen ontbreken. Vertrek om 13 uur vanaf het Ledelplein te Oostburg. Fietstocht door de Biezen. Vorig jaar heeft Huib van Iwaarden ons de mooiste plekjes van dit grensgebied laten zien. Dit jaar kan deze fietstocht dan ook niet ont breken in ons progranma. Naast het prachtige kreken landschap zal er ook vanalles aan vogels te zien zijn, o.a. grote lijster, roodborst- tapuit en wie weet eindelijk weer eens een geelgors. Vertrek om 8 uur, gemeentehuis Aardenburg. Wandeling rond de wallen van Sluis. Na een verregende najaars wandeling proberen we het nu eens in het voorjaar. We wandelen rond de wallen van Sluis samen met Leo en Chrlstien D'Hoore. Vertrek om 6.30 uur vanaf de ruine de Stenen Beer. Fiets excursie naar het Gat van Sint Donaas. Van de Kaai in Sluis vertrekken we om 19 uur o.l.v. Petrus van 't Wësteinde en Sjaak Herman richting Brugge, langs de vaart. Fietsen zijn te huur in Sluis. 16 mei: zondag 30 mei: zondag 6 juni zondag Vroege vogel excursie in het Erasmusbos Pieter Paul van Laake zal ons deze vroege morgen weer alles vertellen over de zang van de ver schillende vogels, die net zijn terug gekeerd uit het warme zuiden. Wandeling met vertrek om o uur vanaf de parkeerplaats in het bos. Dorps excursie in Biervliet. Jan de Zwart zal ons rond leiden door Biervliet om te kijken wat er zoal te beleven valt aan vogels in een dorp. Zwaluwen, lijsters, mezen. Genoeg voor een morgen plezier. Vertrek om 8 uur vanaf de Markt. Planten excursie in de Kievit tepolder Aan de duinovergang achter Hotel Noordzee in Cadzand Bad vertrekken we om 8 uur. De aan dacht gaat tijdens de wandeling vooral uit naar de duinflora, die hier nog zo rijkelijk voor handen is. Excursie leider is Pieter Paul van Laake. 9 juni. Excursie naar de rioolwaterzuivering; van de Zaterdag gemeenten Uostburg en Sluis! Hier zal tekst en uitleg gegeven worden over de werking van de installaties. Tevens wordt van de gelegenheid gebruik gemaakt om de waterbeheersing in West Zeeuws Vlaanderen uitvoerig uit de doeken te doen. Verzamelen bij de bushalte voor de watertoren in Oostburg om 13.15 uur, rondleiding om 13-30 uur door dhr. J. Boekhout, hoofd technische dienst van het Waterschap ,Mt Vrije van Sluis" Eventuele nadere inlichtingen worden verstrekt door Sjaak Herman, tel. OH78 - 17M. -5-

't Duumpje | 1981 | | pagina 4