EKSKURSSE VERSLAGEN Verslag wandeling rond de wallen van Sluis6-12-81. Er waren toch nog 16 deelnemers op komen dagen onder een dreigend wolken dek om vanaf de ruine de Stenen Beer een wandeling te maken rond de wallen van Sluis. Een wandeling t die bijzondere ver gezichten oplevert en een prachtig beeld geeft van een middeleeuws stadjede vestingwerken en opbouw van het straatbeeld. Veel aandacht ging er dan ook uit naar de geschiedenis van de Zwinstreek, de verschillende havens die Sluis gekend heeft enz. Vooral ook, omdat er aan vogels door het sombere weer wat minder te beleven viel. Slechts 1 torenvalk konden Leo en Christien opsporen, terwijl er normaal gesproken veel meer zitten. Toch was de roestplaats van ransuilen voor iedereen een magnifiek schouwspel. 9 zaten er verscholen tussen de takken, en moest eerst het vocht van de verrekijker glazen gewreven worden alvorens iedereen ze zag zitten. Een tocht, die we met hopelijk beter weer nog eens zullen maken. Verslag ganzen excursie, 13-12-81, Om half acht was er afgesproken op het Ledelplein in Oostburg. Ondanks de vri-skou kwamen er toch 5 mensen opdagen. Na moeilijkheden met een autodeur die dienst weigerde gingen we met twee auto's via Breskens naar de dijk bij Nummer Een. Op de dijk was het niet te harden vanwege de koude zuidwestenwind, dus zijn we over de dijk gaan staan, waar het ook nog behoorlijk koud was. Vlak voor zonsopgang kwam er mist opzetten vanuit het land en werd het zicht beperkt. We zagen toch nog een groep van 70 kolganzen van de platen komen en hoorden nog veel meer ganzen een eind verder over de dijk komen. Na een half uurtje zijn we verder gereden langs de zeedijk en zagen grote zaagbekken en tafeleenden in een kreek. Er kwamen ook 9 kleine zwanen overvliegen. Bij Paulinaschor zag Thijs een grote jager (deze was wel wat ver naar het binnenland afgedreven) Na Paulinaschor zijn we richting de Braakman gereden en hebben een pijlstaart, kemphanen, een pu-ter en een witte kwikstaart gezien. Vervolgens zijn we de polder ingereden. In de Koninginnepolder zagen we 2 sijsjes en een witgatje. -6- In de Pietrspolder 2 smellekens, een tureluur, watersnippen, wulpen, enkele kolganzen en een stuk of zeven dodaars. Bij de Tol werden 30 kleine zwanen (waarvan 5 junehiel) en 95 goudplevieren gezien. Terug richting OoStburg zagen we bij het Grote Gat slob eenden, wilde eenden, wintertalingen, smienten, een kemp haantje, riet—, kol— en grauwe ganzen en 2 blauwe kiekendieven. Ondanks koude voeten, beslagen verrekijkers, bevroren neuzen en weinig ganzen was het een zeer geslaagde excursie. Rob van Westrienen. Verslag watervogel excursie Breskens - Piaskreek, 20-12-81 De elf dapperen, die de koude trotseerden hebben het geweten. Bij 2 graden vorst en een harde zuidwesten wind vogels tellen is een zeer koude bezigheid. In de jachthaven van Breskens zagen we verschillende eenden soorten: 60 wilde eenden, 4 tafeleenden, en 8 kuifeenden. Er zat ook nog 1 dodaarsje. Op het slik krioelde het van de steltlopersbonte strand— loper (81), wulpen (6), scholeksters10)zilverplevieren (4)tureluurs (2)rosse grutto's (2)bontbekplevieren (12) en een tiental steenlopers. Boven de Westerschelde trókken 5 futen oostwaarts. Een aalscholver zocht een goed visplekje.

't Duumpje | 1981 | | pagina 5