AKTIVITEITEN -O 6 juni Planten excursie in de Kieyitepolder zondag Aan ^uinovergang ^ij hotel Noordzee in Cadzand Bad vertrekken we om 8 uur. De aandacht gaat tijdens de wandeling vooral uit naar de duin floradie hier nog voor handen is. Excursie leider is Pieter Paul van Laake. 19 junis Excursie naar de rioolwater zuivering zondag van het Vrije van Sluis. Hier zal tekst en uitleg gegeven worden over de werking van de rioolwater zuivering. Tevens wordt van de gele genheid gebruik gemaakt om de water beheersing van onze streek uit de doeken te doen. Verzamelen bij de bushalte voor de wa tertoren in Oostburg om 13.15 uur. Rondleiding om 13.30 uur door dhr. Boekhout, hoofd technische dienst van het Waterschap. Eventuele nadere inlichtingen worden verstrekt door Sjaak Herman, tel. 01178 - 1744. 18 juli: Planten excursie naar de wallen van zondags Retranchement Tijdens de inventarisatie van de PPD bleek dat de wallen van Retranchement een bijzonder interessante plantengroei kent. Alex de Meijer heeft aan deze inventarisatie meegewerkt en zal ons het een en ander tonen. Om 14 uur verzamelen op de Markt van Retran chement. -2- 8 augustus: Insecten en zoogdieren excursie zondag deze excursie willen we eens aan dacht besteden aan een onderdeel van het natuurlijk milieu, waar we meesta aan voorbij lopen. Van te voren wor den allerlei valletjes uitgezet in het bos van Erasmus, die we deze morgen gaan legen. O.l.v. Pieter Paul van Laake steken we om 8 uur van wal op de parkeerplaats van het Erasmus bos. 22 augustus: Fiets excursie door de Blezen, zondag f^e^sen Qp ^ag door Biezen mat Eric Blaakman en Rob van Wes- trienen als excursie leiders. Vertrek om 9 uur bij de Peperbusse van Sint Kruis. 19 septemberVogel excursie in de Kievite polder zondacr Om 7 uur verzamelen bij Hotel Noord zee, waarna eerst gekeken wordt of er najaarstrek waar te nemen valt van zeevogels of zangertjes, gevolgd door een wandeling in de Kievite polder, altijd interessant in deze trektijd. Excursie leider T. Kramer. 17 oktober: Excursie naar het Zwin O.l.v. Guido Burggraeve trekken we naar het belgiese Zwin. Vertrek om 13.30 uur vanaf het Ledelplein te Oostburg met auto's. Aanvang excursie om 14 uur in het Zwin. Ook zijn er dit jaar weer excursies in de Zwarte polder. Op le Pinksterdag om 9 uur en verder vanaf 3 juli tot en met 15 augustus elke woensdag morgen om 7 uur en elke zondag morgen om 9 uur trekken we o.l.v. verschillende excursie leiders door dit geschonden natuurgebied. -3-

't Duumpje | 1982 | | pagina 3