JAARVERSLAG OVER 1981 Het bestuur heeft besloten vanaf dit jaar een jaarverslag te publiceren. Dit wordt op de algemene ledenvergadering behandeld. Omdat lang niet alle leden op deze vergadering aanwezig zijn kunnen ze op deze manier toch kennis nemen van alle aktiviteiten die de vereniging ten toon spreidt gedurende het verenigingsjaar. Vandaar dat u hierna aantreft de verslagen van de secre taris de biologiese werkgroep en de planologie werkgroep. VERSLAG VAN DE SECRETARIS OVER HET JAAR 1981 Evenals de voorgaande jaren kunnen we stellen dat het afgelopen jaar een goed jaar is geweest. Veel aktiviteiten zijn er georganiseerd en zelfs zijn we toegekomen aan het opzetten van nieuwe initiatieven. Het bestuur is qua samenstelling tijdens de algemene ledenvergadering van oktober veranderd. Secretaris Roger Blaakman was genoodzaakt wegens persoonlijke omstandigheden zijn funktie als secretaris neer te leggen. Langs deze weg willen we hem nogmaals danken voor zijn aktieve betrokkenheid en zijn inzet als bestuurslid van het Duumpje sinds de heroprichting in 1975. In zijn plaats werd Leo D'Hoore tot secretaris gekozen. Het bestuur is 6 maal in vergadering bijeen geweest. Het aantal leden is in de loop van 1981 toegenomen van 341 leden op 1 januari tot 392 leden op 31 december 1981. Veel aktiviteiten werden geregeld door de biologie werkgroep. Ik denk dan bv. aan: de vele excursies in de eigen streek, voort durend was er veel belangstelling. De excursie naar Cape Gris Nez was dit jaar ondanks de voortdurende regen een succes. Ook op andere terreinen was men aktief. Kijken naar flora en fauna is êên zaak, opkomen voor de bescherming van veel bedreigde soorten is -4- een andere. Ik denk hierbij aan de ludieke aktie voor het gebouw van het waterschap het Vrije van Slui Sluis, waarbij de distel in dat wapen symbolisch (met water) werd bespoten.Dit was een aktie tegen de manier waarop het Vrije de slootkanten spuit en de distels in het bijzonder. In 1981 werd de zg. pla nologie werkgroep opgericht met als doel het plano logies gebeuren in onze streek met een visie vanuit de natuurbescherming tegemoet te treden. Vragen die o.a. aan de orde komen zijn welke toeristische druk op onze kust in relatie tot de (weinige) mooie natuurgebieden nog verantwoord is. U begrijpt geen gemakkelijke taak, toch zien we dit als noodzakelijk om beargumenteerd onze zaak te verdedigen. De stand is op enkele dorps aktiviteiten te zien geweest, zoals in Groede, Cadzand en IJzendijke. Ook voor 1982 hopen we hem weer vaak te gebruiken. Vanwege de hoge drukkosten hebben we besloten met ingang van dit jaar advertenties te plaatsen in ons mededelingenblad Tot slot nog iets oeer de Duumpjes avond. Dit jaar stond het thema kreken centraal. Heel boeiend was het dat alle aspecten (ontstaan, flora, fauna en bescherming) apart belicht werden. De volkszanger Engel Reinhoudt, die liedjes over de natuur en Zeeland of romantiese liedjes ten gehore bracht, zorgde voor een aangename onderbreking. Voor 1982 staan alweer heel wat aktiviteiten op het programma: Avifauna van Zeeuws Vlaanderen samen met de Steltkluut, de bekende en nieuwe excursies, verslag van de trektellingen en de hernieuwde uit gave van het Zwartepolder nummer. De uitgave van een verslag van de paddestoelen inventarisatie van Zeeuws Vlaanderen door Andre de Meijer en de pre miere van onze film over de dijkverzwarings proble matiek. Natuurlijk zien we u graag terug op één van onze aktiviteiten. Leo D'Hoore, secretaris. -5- i \w>

't Duumpje | 1982 | | pagina 4