VERSLAG BIOLOGISCHE WERKGROEP SEIZOEN 81-82. Iedere maand werd er een werkgroepenvergaderingge- houden, waaraan gemiddeld 10 personen deelnamen. De volgende belangrijkste punten laat ik de revue passeren: Avifauna; Er wordt aan de avifauna gewerktwelke is afgesloten op 31 december 1981. Vanwege het vele werk bij het uitzoeken van gegevens, zal het nog wel even duren, voor deze uitkomt. De avifauna wordt in samen werking met de Steltkluut uitgegeven. De politie; Er worden kontakten onderhouden met de politie ï.v.m. klandestiene vuilnisbelten, verstoren, vergiftigen en vangen van vogels, het vernielen van begroeiing e.d. De film; Er is een film gemaakt over de dijkverzwa ring in de Zwarte Polder. Hiervoor hadden we geld gekregen van het Z.C.O. Het scholenprojekt; Het scholenprojekt zal waarschijn lijk niet neer verder bestaan, omdat de biologie leraar geen werkstuk meer verplicht stelt. Hellingen; Iedere maand werden er waterwildtellingen gehouden. Er stonden dit seizoen ook 4 roofvogeltellingen 1 ransuilentelling en 2 ganzentellingen op het pro gramma. Dekerkuilenkasten en torenvalkkasten werden met regelmaat gecontroleerd. En tenslotte werd voor het Sovon projekt weer iedere maand Wfest Zeeuws- Vlaanderen geïnventariseerd. ArchiefEr worden plannen gemaakt om een archief met tijdschriften,gegevens van tellingen e.d. onder te brengen. Er wordt hierbij gedacht eventueel aan de bibliotheek in Oostburg. Huib van Iwaarden, bestuurslid. VERSLAG PLANOLOGIE WERKGROEP; Op 27 maart 1981 kwam de planologie werkgroep voor het eerst bij elkaar en telde meteen al een 6-tal mensen De werkgroep is opgericht om de aktiviteiten van het Zeeuws Coordinatieorgaan( Z.C.O.) te ondersteunen. In de maandelijkse vergaderingen werden zowel regionale problemen als algemene zaken behandeld. Het rekreatiepark Schooneveld was een regelmatig terug komend probleem.En ook werd een Kroonberoep tegen het bestemmingsplan van het buitengebied Aardenburg ingesteld, omdat het nut van een rondweg rond Aardenburg betwijfeld werd. Aktief is er opgetreden tegen de vernieuwing van de weg over de Braamdijk, en er werd bezwaar aangetekend tegen een illegple ontgronding op de Plate. In de vergaderingen kwam verder aan de orde: De verschillende struktuurschemafsde provinciale natuurbeschermingsnota en de nota naar een milieuvriendelijke landbouw De rekreatie ontwikkelingen langs de kust baren ons zorgen In een rekreatienota zou de gemeente Oostburg deze ont wikkelingen beleidsmatig kunnen aanpakken. Het is dan ook te betreuren dat we zo lang op een visie moeten wachten. Ook de plannen van de gemeente Sluis wat betreft het Zwin en omgeving moeten nauwlettend gevolgd worden om een verdere aantasting van de grote natuurwetenschappe lijke waarden van het Zwin te voorkomen. Thijs Kramer.

't Duumpje | 1982 | | pagina 5