Q EKSKURSIEVERSLAGEN Op deze sombere zondagmorgen startten we de fiKnurN&edróBdbdleutfeofeiekBndlftèyeB ma tuit gersè- Op deze sombere morgen startten we de excursie rond de Groese duintjes met 10 personen. Na drie blauwe kiekendieven vanuit hun slaapplaats te zien vertrekken liepen we door de duintjes, waar we o.a. muurpeper, eikvaren, winterpostelein en stuifzwammen zagen. (Jawel, er zijn niet alleen vogels te bekijken) Nog een opvliegende houtsnip en 2 fazanten en over zee een middelste zaagbek, 9 steenlopers, en een groepje overvliegende fraters. Na het duinstruweel bekeken te hebben rond het Killetje met o.a. Speerdistel en wilde Liguster liepen we intussen door de mist. Daarna bekeken we nog het gerenoveerde Herten park te Groede. Het deed nog wat nieuw en onwen nig aan, maar als de begroeiing het een beetje §[oetzal dit park er zeker toe bijdragen dat de mens weer wat makkelijker in contact mekt met flora en fauna. Nu wil ik nog even iets kwijt over de naam snert excursie. Deze heet zo omdat we na de excursie een kop erwtensoep gaan eten. Na een paar jaar in verval te zijn geraakt, wilden we deze traditie weer in ere herstellen. De snert (erwtensoep) was er! Dhr. Veugelers uit t Duyn had er voortreffelijk voor qezorgd! Met worst, poten, brood, alles erop en eraan. Maar waar waren de deelnemers? Van de 10 personen waren er nog 5 overgebleven, zult wel begrijpen dat de traditie nu wel voorgoed voorbij zal zijn en dat nu er toch +400 leden zijn. Huib van Iwaarden. -8- Roofvogel excursie rond Oostburg, 21-02-'82 Het is weer eens een ouderwetse excursie geworden! Mooi weer, veel deelnemers en veel vogels. De excursie liep langs het Grote Gat, waar we de eerste roofvogel zagen. Waarschijnlijk een jong mannetje blauwe kiekendief jagend over de riet velden, waar hij een watersnip pakte, die echter te snel weg was. Verder waren er een 20-tal bergeenden te zien, grauwe ganzen, wilde eenden en wintertalingen. De tocht ging verder langs de Plate waar we een buizerd waarnamen achterna gezeten door 4 kraaien en verderop zat er nog een buizerd op een paal te rusten. Hier en daar stond een torenvalk te bidden, we noteerden er 4 op deze excursie. Smienten en kolganzen graasden op de weiden nabij de Plate. Diverse groepen marollen oftewel meerkoeten gaven ook acte de presence in het Grote Gat, de Plate en de Liter. Vier vroege vogels waren de grutto's bij de Liter, die half februari uit hun overwin- teringsgebieden weer waren teruggekeerd. Sorry steenuil, dat we je deden ontwaken en laten wegvliegen bij dat onverharde weggetje, maar het was voor velen wel het eerste visuele contact met jou. Nabij de Reep gekomen vlogen er plots 4 of 5 wijfjes blauwe kiekendief rond, exemplaren op trek? En nog een vraag, die valk die wegvloog was je nu een boomvalk of een smelleken? De roofvogels waren volop aanwezig, verder ook nog geziens eksters, winterkoning, goudplevier, en ach, u komt het zelf maar eens bekijken, tot de volgende excursie. Huib van Iwaarden. AVIFAUNA VAN ZWS VLAANDEREN Al enige tijd zijn leden van de Steltkluut en het Duumpje bezig met de voorbereiding van de uitgave van de Avifauna van Zeeuws Vlaanderen. Alle gegeeens zijn daarvoor te gebruiken, en kunnen gestuurd worden naar Thijs Kramer. -9- i

't Duumpje | 1982 | | pagina 6