J ff= ACTIVITEITEN 22 augustus: Fiets excursie door de Biezen We fietsen deze dag door de Biezen op zoek naar vogels, die er in deze tijd altijd te vinden zijn, en genieten van het prachtige land schap. Vertrek om 9 uur bij de Peperbusee van Sint KruisExcur- sie leiders zijn Eric Blaakman en Rob van Westrienen; 28 augustus NATUUR EN LANDBOUW Natuur en landbouw komen voort durend naast elkaar voor. Kan dat samengaan? In een zeer speciale excursie willen we u kennis laten maken met die twee aspecten van het landschap. D.J. Haak uit Hoek, landbouwer, loonwerker en IVN-natuurgids ontvangt ons op zijn bedrijf aan de Binnendijk 4 te Hoek. In het veld zal gekeken worden naar tal van zaken die liggen op het raakvlak van natuur en land bouw. De excursie is georganisd seerd i.s.m. de Steltkluut. De excursie begint op het bedrijf om half tien, maar we willen geza menlijk om 9 uur vertrekken vanaf het Ledelplein te Oostburg waar we iedereen over de beschikbaee auto's kunnen verdelen. zondag 19 september zondag 17 oktober zondag 8,9 en 10 oktober VOGEL excursie in De Kievittepolder Om 7 uur verzamelen we bij Hotel Noordzee, waarna we eerst kijken of er beweging in de najaarstrek van zeevogels of zangertjes zit. Daarna wandelen we door de Kievittepolder, altijd interessant in de trektijd. Excursie leider is Thijs Kramer. Excursie naar het belgiese Zwin Op deze zondag snel de laarzen aan getrokken en we kunnen grasduinen door het schorgebied in het belgiese gedeelte van het Zwin samen met Guido Burggraeve, conservator van het natuurgebied. Vertrek om 13.30 uur vanaf het Ledelplein te Oostburg met auto's. Aanvang excursie om 14 uur in het Zwin. Weekend excursie naar Sandwich Bay Bird Observatory Pieter Paul en Thijs organiseren dit weekend naar Engeland om kennis te maken met een vogeltrek station op het toppunt van de trektijd in Engeland We vertrekken met de ferry van Zeebrug- ge, vrijdag 'savonds om 17 uur, in Dover is het dan nog ongeveer 18 km fietsen. Terugkeren kan dan om 18 uur vanuit Dover. Dit alles zal rond de 75 gulden per persoon komen te liggen. Inlichtingen en opgave bij Thijs01178-1891Er zijn slechts een beperkt aantal bedden, dus vlug opgeven. We koken daar zelf. Ook bestaat er de mogelijkheid voor de liefhebbers om nog langer te blijve en een bezoek te brengen aan een andere trekpost, die van Dungenes net zuid van Dover t.o. Kaap Gris Nez. -35-

't Duumpje | 1982 | | pagina 3