Nu geeft het totaal aantal soorten per blok wel een aardig idee van de stand van zaken, maar waar het natuurlijk omgaat is het totaal aantal soorten per maand. Uiteindelijk moet er in ieder blok per maand een volledig overzicht zijn. Dat er nog veel soorten ontbreken blijkt uit het volgende kaartje. Hierop is aangegeven in welke blokken de huismus niét het gehele jaar door is waargenomen. Het spreekt natuurlijk vanzelf dat de huismus overal het gehele jaar door aanwezig is, maar toch blijkt dit nog niet overal het geval te zijn. De huismus is natuurlijk maar een voorbeeld. In het laatste jaar, wat inmiddels is ingegaan, zal per blok en per maand bekeken worden wat er al Taekend is en vervolgens wat er nog niet bekend is, dan kan het speurwerk in het veld beginnen. Dit kan allemaal uitstekend gedaan worden aan de hand van de archiefkaarten. Hierop staat overzichtelijk aangegeven wat er precies bekend is. Van deze archiefkaarten zijn copies verkrijgbaar op onderstaand adres, West Zeeuws Vlaanderen steekt gunstig af bij de rest van Zeeland zoals wel uit de kaartjes blijkt. Maar dit wil geen szins zeggen dat alles al gebeurd is. Er zijn zeker nog veel aanvullingen mogelijk.Na vier jaar lang al gegevens te hebben verzameld is het nu tijd voor de eindsprintl Peter Maas iepenlaan 84 4537 TD Terneuzen 01150-30955 Op zaterdag 23 oktober om 9.00 uur gaan we weer verder in het bosje van Dhont op Sint Kruis. Daar gaan we de rest van de opslag (vogelpest,vlier) verwijderen, op ruimen en verbranden. Tevens zullen we om te beginnen een 100-tal nieuwe eikenboompjes bijplanten. Verder staat er op het programma: 20 knotwilgen in Oostburg en 10 in Sluis kappen; Eijplanten van staken in Breskens en Sluis, zoals ook vorig jaar zullen weer musters gemaakt worden voor de Hooge Platen. Voor het vele werk is iedereen (ook niet leden) van harte welkom. Alle informatie is te verkrijgen bij: Sjaak Herman Kloosterstraat 16 Sluis tel.: 01178-1744 -92- Ongeveer een jaar ben ik nu secretaris van 't Duumpje. Een van de taken die ik heb is het bijhouden van het archief. Het afgelopen jaar zijn er vein allerlei kanten tijdschrif ten, mededelingenblaadjes en oude verslagen door huidige en ex-bestuursleden aan mij overgedragen. We blijken inmiddels een hoop papier in ons bezit te hebben'. Vanuit het bestuur hebben we nog geen definitieve plek gevonden om dit materiaal op te bergen op een zodanige wijze dat onze leden hiervan gebruik kunnen maken. Voorlopig heeft het bij ons thuis een plek gekregen. Eenieder die iets wil nazoeken kan hiertoe vanaf heden bij ons terecht. Na een wandeltocht over de wallen van Sluis kwamen Christien en ik toevallig in kontakt met deheer Dusardijn uit Sluis. Hij vertelde ons enthousiaste verhalen over de vroegere vogelwacht. Hij illustreerde zijn verhaal met allerlei interessante stukken uit de jaren '50 en '60, die ik nog nooit eerder gezien heb. Het archief is nog verre van vol ledig bleek toen, met name uit de vroegere periode hebben we vrijwel geen materiaal. Wat mij aardig lijkt is dat het archief van 't Duumpje volledig wordt. Wellicht zijn er leden die nog in het bezit zijn van oude, resp. zeer oude mededelingen van de Vogelwacht, Als dat zo is en u wilt ze eventueel beschikbaar stellen voor onze vereniging, dan kunt u hierover met mij kontakt opnemen. Als u oude nummers in het bezit heeft en u wilt ze liever niet afstaan zou u ons van dienst kunnen zijn. In die situaties zouden we de betreffende stukken kunnen copiëren. Als u dan toch in die oude papieren aan het neuzen bent komt u mogelijk ook nog oude vogeltijdschriften tegen, als dat zo is kunt u eveneens overwegen deze verder onder te brengen in het archief van 't Duumpje. U doet er ons nu en waarschijnlijk later anderen een plezier mee.

't Duumpje | 1982 | | pagina 14