A H f-= ACTIVITEITEN ZATERDAG_ 6_ NOVEfffiER^ DUUMPJES AVOND 1 Het is weer zover. Onze jaarlijkse gezellige avond staat weer voor de deur. Ook nu weer staan allerlei kleine onderwerpen op het programma, maar staat gezelligheid en onderling kontakt centraler dan in voorgaande afle veringen De Duumpjes avond vindt plaats op 6 november a.s. in het gebouw 'de Open Hof' op het terrein van Hedenesse, Vierhonderdpolderdijk, Cadzand. Het programma ziet er als volgt uit: 19.00 uur: deur open 19.30 uur: start programma (en een kopje koffie) - een dia-kwis over de kust door Petrus. - een verhaal over scholeksters door Eric - demonstratie en uitleg over musters maken - een voorlees verhaal door Pieter Paul - planologie langs de kust door Marga en Jan 22.00 uur: afsluiting van het programma, met een infor meel vervolg: broodjes e.d. aanwezig Ook deze keer is de stand weer present, met daarin de kalender van het Vogeljaar te koop, zolang de voorraad strekt'. I 28 november Weidevogel excursie Aardenburg e.o. zondag In deze tijd van het jaar verblijven ten zuiden van Aardenburg in de weilanden duizenden vogels. Wie daarvan uitstekend op de hoogte is, is Son ja Kegel. Zij zal ons begeleiden op de wandeling, die om 14 uur begint op de Kaai van Aardenburg, 19 december zondag 2 januari zondag 8 januari zaterdag 30 januari zondag Excursie naar de waterspaarbekkens. In het Braakman gebied liggen de enorme spaarbekkens waaruit geput wordt voor de watervoorziening. Maar ondertussen ver blijven bijzonder veel eenden, futen en duikers daar op het water. Vertrek met auto's om 9 uur vanaf het Ledelplein en start om 9.30 uur aan de ingang van de spaarbekkens o.l.v. Henk Castelijns. (samen met de Stelktkluut) Ganzen excursie Ook deze winter weer de traditionele ganzen excursie o.l.v. Jan de Zwart. We vertrekken om 7.15 uur vanaf het Ledelplein te Oostburg met auto's naar Nummer Een, waar de ochtend telling uit gevoerd wordt, waarna de ganzen in de polders zullen worden opgezocht. Het is smorgens erg koud11 Kontaktdag voor zeeuwse vogelaars Voor iedereen in Zeeland die iets doet aan vogelstudie is een kontaktdag georga niseerd te Yerseke in het Delta instituut. Op deze dag zullen alle organisaties die iets doen aan vogelstudie zich met een stand presenteren. De dag begint om 13.30, waarna de opening E.Kuyken iets verteld over organisatie en werkwijze van het IWRB, en om 16 uur na een korte inleiding van H.Baptist een film over de Oosterschelde vertoont wordt, iedereen is welkom, in de biologie werkgroep wordt een gezamenlijk vervoer geregeld. Voor inlichtingen hierover kun je bij Thijs Kramer terecht. Excursie rond de Braakman Op deze dag lopen we o.l.v. Henk Caste lijns rond de Braakman. Dat is een tocht van ongeveer 10 km, en duurt ongeveer 4 tot 5 uur. Brood meenemen dus. Ook zijn laarzen of waterdichte schoenen een nood zaak. Vertrek met auto's om 8.30 uur vanaf het Ledelplein te Oostburg, start om 9 uur bij de ingang van het rekreatié- centrum. Ook samen met de Steltkluut. -71-

't Duumpje | 1982 | | pagina 3