EKSKURS1EVERSIAGEM BRDEDVÖOELS in West Zeeuws «982 deren Fletsexcursie door de Blezen, 22 augustus 1982 Deze zondagmorgen stond de Biezenexcursie op het pro gramma. Terwijl de lucht er dreigend uitzag, startten we met 11 personen uit Sint Kruis. We fietsten met een boog richting België (oostwaarts)In dit gedeelte noteerden we 1 Oeverloper, 2 Koekoeken, 1 Torenvalk, 2 Vlaamse gaaien, 5 Grote Lijsters, 2 Patrijzen, en 7 Zwarte kraaien. In België gekomen fietsten we langs een grote kreek, de Boerenkreek, waar veel vissers zaten en waar soms ook wordt gezeild. Op een weiland ontdekten we 4 Grote lijsters en een Blauwe reiger zocht een goed visplekje. De tocht ging verder via St. Jan in Eremo richting Nederland. Daarbij kwamen we langs een boerderij, die een mooi stukje natuur bood. Er groeide Zeeaster, Zeeweegbree, maar Zeekraal konden we niet ontdekken. Wel zagen we 4 Zwarte ruiters, 6 Water snippen en 1 Kleine plevier. Weer terug in Nederland en wel op de weilanden van de Plate zagen we nog 15 Zwarte kraaien en 2 Grote lijsters. Langs het water bevonden zich 1 Oeverloper en ongeveer 50 Grauwe ganzen. Boven het bos zweefde een 0 Bruine Kiekendief. Bij de StKruiskreek nog 2 Oeverlopers, 1 Goudplevier, 1 Kleine plevier, 2 Koekoeken en 2 Torenvalken. Zo bereikten we St.Kruis weer, na een toch wel geslaagde excursie. Gelukkig was het niet gaan regenen enkel een beetje motregen, waardoor we toch hebben kunnen genieten van het mooie landschap dat de Biezen ons biedt. Eric Blaakman Excursie naar de Kievittepolder20 september 1982 Onder ideale na-zomer omstandigheden liepen we in de vroege morgen met 12 deelnemers de Kievittepolder binnen. De Kievittepolder is ëën van de mooiste plekjes in de streek, maar misschien wel van hëël Nederland, om in het najaar m.n. de doortrek van allerlei zangertjes te volgen. Door de stuwing langs de kust en de Zwinvlakte als te nemen hindernis strijken vele zangertjes tegen de morgen neer in de struiken. Gelijk aan het begin van het pad kwamen we een Bonte vliegenvanger tegen, erg aktief, maar snel verdwenen tussen de takjes. Langs het pad kwamen we verder nog tegen Zwartkop, Grasmus, Fitis, Tjiftjaf, Rietgors, Heggemus en Roodborst. Tussen de Witte en Gele kwikstaarten die overtrokken, ont dekten we ook ëën Grote gele kwikstaart. Een Sperwer werd ook aangetrokken door de vele zangertjes. Dat het een prachtige warme morgen was bleek wel uit het feit dat zowel Tjiftjaf, Fitis als Braamsluiper zingend -72- werden gehoord, Ineke en Rob hoorden zelfs de Koekoek roepen Na de Kievittepolder liepen we over het Zwinduin, vanwaar we de Kleine zilverreiger konden zien en een groep van 13 Lepelaars! Deze erg geslaagde excursie onder ideale omstandigheden lev erde maar liefst70 waargenomen vogelsoorten op. TK In 1979 werd de "Atlas van de Nederlandse Broedvogels" uitgebracht, nadat in de periode '73-'77 het veldwerk hiervoor verricht was.. Nu we bezig zijn met de samenstelling van de nieuwe Avifauna voor Zeeuws Vlaanderen blijkt dat er van een aantal soorten geen broed-gegevens zijn bijgehouden. Vandaar dat we het initiatief genomen hebben om al het bekende materiaal jaarlijks te publiceren voor West Zeeuws Vlaanderen. De ons bekende broedgevallen zijn hieronder bijeengebracht, wat niet wil zeggen dat deze opsomming volledig is. Als bij een vogelsoort een staat, betekent dit dat alle gegevens vermeld zijn. De lijst is samengesteld door de biologiese werkgroep, alle aanvullende gegevens zijn welkom. In de opsomming wordt dezelfde code gebruikt als van het Ornithologisch Atlasprojekt, dus met de categoriën, mogelijk -, waarschijnlijk, en zeker broedend. DODAARS Mogelijk: Piaskreek, Grote Gat Oostburg. FUUT Zeker: Grote Gat Sint Kruis, Stierskreek Mogelijk: Damse vaart, Nieuwkerksekreek, Stierskreek (2e k) WOUDAAPJE Mogelijk: Stierskreek, verschillende waarnemingen van vissers (Med. Hvl) BLAUWE REIGER Zeker: 3 koppels Pyramide KNOBBELZWAAN Zeker: put Grote Oudemanspolder, met 5 jongen. -73-

't Duumpje | 1982 | | pagina 4