13 februari zondag Fietstocht rond Sluis Voor wie een alternatief zoekt voor het Carnaval en de rust van de polders prefereert organiseren we een fietstocht rond Sluis o.l.v. van Leo en Christien D'Hoore. De winter- gasten onder de roofvogels bevolken nog de polders, terwijl mogelijk de eerste wintergasten doortrekkers uit het zuiden al arriveren. Een tijd vol ornithologische verrassingen breekt aan'. Vertrek om 14 uur vanaf camping de Meidoorn te Sluis. 25 februari vrijdag 13 maart zondag Bezoek fossielen museum Goethals Speciaal voor het Duumpje opent Goethals de deur op deze vrijdagavond om ons rond te leiden langs al die bezienswaardigheden in zijn Museum in Breskens. Het museum bestaat uit een verzameling fossielen die na vele omzwervingen en veel speur en graaf werk bij elkaar zijn gebracht. Het is een indrukwekkende verzameling geworden waar Goethals ons op deze avond uitgebreid uitleg over zal verschaffen. Vertrek uit Oostburg op het Ledelplein om 19.15 uur, aanvang van de rondleiding om 19.30 uur. Schelpen excursie op het strand van Cadzand O.l.v. Jan de Zwart speuren we het strand van Cadzand af op zoek naar recente en fossiele schelpen. Het strand hier leent zich daar uitstekend voor, omdat hier oude grondlagen van miljoenen jaren geleden aan de oppervlakte komen en door de zee op het strand wordt ge worpen. Verzamelen om 10 uur bij Hotel Noordzee te Cadzand-Bad. -108- 10 april zondag 1 mei zondag 15 mei zondag 29 mei zondag 19 juni zondag Excursie in de Verdronken Zwarte polder In het vroege voorjaar willen we een bezoek brengen aan de verdronken Zwarte -polder, nu het gebied nog niet overstroom .d wordt door toeristen. De vroeger bloeiers onder de planten zijn dan al be bewonderen, maar vooral ook de zangvogels krijgen de speciale aandacht. Wie weet is de eerste nachtegaaL al gearriveerd? Dé excursie staat onder .leiding van Eieter Paul van Laake en begint om 7 uur bij de dijkovergang tegenover camping Pannenschuur Vogeltrek telling trekpost'Breskens De ervaring van de laatste jaren is dat begin mei de meest spectaculairste tafrelen oplevert bij de trekpost met duizenden zwaluwen en andere zangertjes, plus de trek over zee van de vele steltlopersoorten. Vooral als de windrichting noordoost is. mag geen enkele vogelliefhebber ontbreken1 De trekpost is gelegen bij de Radarpost net ten westen van de Vuurtoren van Breskens. We starten bij zonsopgang en Eric Marteijn zal aanwezig zijn om kommentaar te leveren bij alles wat voorbij trekt. Fietstocht door Zuid Beveland Op deze zondagmorgen verzamelen we 'bij de boot om 8.15 uur voor een dagtocht naar de zak van Zuid Beveland. Bij het binnenfietsen van Zuid- Beveland worden we opgewacht door Henk van OOsten, die ons rond zal leiden door het heggenreservaat, of dat wat er nog van over is na de verwoesting door de bacterievuur ramp. Plantenexcursie in de duinen van Cadzand Om 9 uur verzamelen we bij Hotel de Blanke top te Cadzand Bad voor een planten excursie in de duinen van de Vlamingpolder o.l.v. Ron Brouwer. Planten en vlinder excursie naar de Blezen. Hopelijk is het weer zodanig dat het warm en zonnig genoeg is voor de vlinders, anders zal de aandacht uitgaan naar de planten wereld in dit zandige gebied. Vertrek om 9.30 uur vanaf het 'kerkplein' te Sint Kruis. -109-

't Duumpje | 1982 | | pagina 4