ff— C=^J) 15 mei zondag 29 mei zondag 19 juni zondag 20 augustus zaterdag Fietstocht door Zuid Beveland Op deze zondagmorgen verzamelen we bij de veerboot te Breskens om 8.15 uur voor een fietstocht die tot ongeveer 17.00 uur zal duren door de zak van Zuid Beveland. Bij het binnenfietsen van Zuid Beveland worden we opgewacht door Henkvan Oosten, voorzitter van het Zeeuws Coordinatieorgaan, die ons verder zal rondleiden door o.a. het heggenreservaat, of dat wat er nog van over is na de bacterievuurplaag Planten excursie in de duinen van Cadzand Om 9 uur verzamelen we bij Hotel de Blanke Top te Cadzand Bad voor een planten excursie in de duinen van de Vlamingpolder De excursie staat onder leiding van Ron Brouwer. Vlinder excursie in de Biezen Hopelijk is het weer zodanig dat het warm en zonnig genoeg is voor de vlinders, anders zal de aandacht uitgaan naar de planten wereld in dit zandige gebied. We vertrekken op de fiets om 9.30 uur vanaf het 'kerkplein' bij de Peperbusse van Sint Kruis. Excursie leider Thijs Kramer DUUMPJES AVOND Dit jaar hebben wè de Duumpjes avond wat vroeger gepland op veler verzoek. Het is dan mogelijk eerst nog een eind te wandelen o.i.d. Het programma zal in het volgende nummer bekend gemaakt worden en wordt waarschijnlijk weer gehouden op het terrein van Hedesse. -2- PLANTEN DETERMINATIE KURSUS Op 4 maandag avonden, te weten 30 mei, 6 juni, 13 juni en 20 juni organiseert de planten werkgroep een Planten determinatie kursus. De eerste twee avonden zullen gebruikt worden voor het leren omgaan met een flora, de benamingen die hierin gebruikt worden, welke flora's er goed zijn e.d. Deze avonden worden gegeven in het biologie-lokaal van de Rijks Scholengemeenschap Kon.Wilhelmina, aan de Breedestr. te Oostburg en worden verzorgd door Jan de Klerk. Op de twee daarop volgende avonden trekken we het veld in o.l.v. Ron Brouwer om de verworven kennis in de prak tijk te brengen en er ervaring mee op te doen. Wie wil deelnemen aan de kursus wordt verwacht op maandag avond 30 mei a.s. om 19.30 uur in het biologie lokaal van het R.S.G. Kon. Wilhelmina, Breedestraat Oostburg. De kursus is voor iedereen toegankelijk en gratis. Alleen een loupe of gradentellermeenemen. -3- r

't Duumpje | 1983 | | pagina 3