ALGEMENE YlSlkwRGADÈWNG Inleid! nog 0^, VAN DE BESTUURSTAFEL De Algemene ledenvergadering is akkoord gegaan met een ietwat andere werkgroepen struktuur. Hierover valt in het verslag van deze vergadering3 die u verder in dit blad zult tegenkoment het nodige te lezen. De nieuwe werkgroepen struktuur brengt met zioh meet dat de taak van het bestuur wordt uitgebreid. Het leek ons noodzakelijk het bestuur te versterken. Er is gezocht naar gegadigden uit de aktieve kern van het Duumpje en Sjaak Hermant Jan de Zwart en Lucien Boerjan werden bereid gevonden in het bestuur plaats te nemen. De statuten lieten dit toe én de algemene ledenvergadering heeft zich uitgesproken vóór de toetreding van deze nieuwe bestuursleden. Jammergenoeg heeft Huib van Iwaarden gemeend zijn bestuursfunktie te moeten neerleggen door de vele zakelijke beslommeringent die veel van zijn tijd en energie vergen. Ook op deze plaats Huibj nogmaals dank voor het werkt dat je verricht hebt voor de verenigingNatuurlijk beschouwen we je niet als verlorendat zouden we ons ook niet kunnen voorstel len en zien we je graag terug bij vooral dan de aktiviteiten van de vogelwerkgroep Thijs Kramer. -4- Op vrijdag 11 maart j.l. werd de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden van onze vereniging. Van deze vergadering geven we hieronder weer: de inleiding van de voorzitter waar ingegaan wordt op enkele aktuele zaken, de verslagen van de biologie werkgroep en de planologie werkgroep en tekst en uitleg bij de aange nomen nieuwe werkgroepenstruktuur Voordat we beginnen met de verschillende verslagen lijkt het me goed kantekeningen te plaatsen bij enkele recente ontwikkelingen. Alles staat tegenwoordig in het teken van de economiese recessie en de noodzaak om werkgelegenheid te scheppen. Terecht, die werkgelegenheid, dat is een belangrijke zaak, maar het mag niet betekenen, dat er verder aan de belangen van natuur en milieu worden voorbij gegaan. In Zeeland wordt de rekreatie beschouwd als sektor waar nog een zekere groei mogelijk is. Nu valt te bezien of er in de rekreatie zo veel mensen aan een baan geholpen kunnen worden. Waar wij voor pleiten is, dat er in de afweging van belangen, de belangen van natuur en landschap niet op de achtergrond mogen yerdwijnen. We wijzen er in dat kader op dat vooral in de kustge bieden en vooral ook hier in West Zeeuws-Vlaanderen de natuur en landschaps waarden onder flinke druk staan, met name van de rekreatie. Met argus ogen volgen we ook de plannen die gemaakt worden voor de uitbreiding van de jachthaven van Bres- kens. Wat zullen de gevolgen zijn voor o.a. de Hooge Platen met z'n belangrijke broedkolonies en grote aan tallen trekvogels? In het uitstekende thema-nummer van Zeeuws Nieuws over de Westerschelde zijn de natuur waarden van deze laatste open zeearm van het Deltage-' bied overduidelijk aangegeven. Er wordt gepleit voor eên beheersplan voor de Westerschelde waarin ook die natuurwaarden een belangrijke plaats krijgen. Voor de uitbreiding van de jachthaven zal dit beheersplan waarschijnlijk telaat komen, maar ook bij deze plannen zullen de natuurwaarden van de Westerschelde een rol moeten spelen. -5-

't Duumpje | 1983 | | pagina 4