verslag planologie werkgroep Het organiseren van vogeltellingen zoals van de steen uil, ganzen, roofvogels, watervogels en de tellingen op de vogeltrekpost te Breskens. Het inventariseren van planten, zoogdieren en. vlinders, wat door de nieuwe werkgroepen struktuur verder zal worden uitgebouwd, waardoor de vereniging meer kennis kan verzamelen op deze gebieden. Het organiseren van de jaarlijkse stunt. Dit jaar m.b.t. het lozen van sproeimiddelen en het uitspoelen van tanks in het oppervlaktewater door sommige onnadenkende boeren. Het schrijven van stukjes in o.a. dorpsblaadjes, de Westkoerier en WV uitgaven. De stand, die weer op verschillende plaatsen te zien was, bv. in Yerseke, waar onze stand zeer goed voor de dag kwam. Het maken van een fietsboekje voor West Zeeuws Vlaande ren i.s.m. de Enige Fietsenrijders Bond (ENFB) Het maken, ophangen en nakijken van nestkasten. Al dit werk is gedaan door de aktieve werkgroepleden, jong en oud, die dit in hun vrije tijd deden en waarop onze Natuurbeschermingsvereniging best wel eens trots mag zijn dat dit allemaal tot stand kon komen en wat toch de ruggegraat van onze vereniging is samen met de planologie werkgroep. Huib vein Iwaarden. In het tweede jaar van haar bestaan heeft de planolo gie werkgroep duidelijk inhoud gekregen. Voor alle duidelijkheid, de planologie werkgroep is er ter on dersteuning van het werk van het ZCO. Bijna elke maand kwamen de 7 leden bij elkaar. In de vergaderingen werden de aktuele zaken behandeld en de agenda van het ZCO-bestuur voorbereid. In dat kader werd ook de nota 'Naar een milieuvriendelijke toekomst milieu en werkgelegenheid'en de kampeerwet nieuwe stijl behandeld. Deze zijn voor alle belangstellenden beschikbaar Verder kwamen de volgende meest belangrijke zaken aan de orde. Er werd op verzoek van de gemeente Oostburg een notitie geschreven over de planologiese inpassing van windmolens. Er werd bij het waterschap op gewezen dat er gecrosd werd met motoren op de wallen van Retranchement De plannen die er liggen voor de verhoging van het dijkvak 'Kievittepolder-Oost' bij Cadzand werden bestu deerd. Onze opmerkingen gingen met name over de in- 10- richting van het duin. Ovefc de mogelijke verplaatsing van de veedrinkput in de hoek van de Vlamingpolder wordt nog overlegd met het Waterschap. Op 21 augustus 1982 werd er geconstateerd dat er in een wei bij de Baarzande grond gestort was, terwijl dit gebied de bestemming natuurgebied kent. In de raadsvergadering van februari werd door de gemeente raad van Oostburg besloten de boer, die de grond gestort heeft strafrechtelijk te vervolgen, maar niet om de grond weg te laten halen. De teleurstelling over dit besluit werd verwoord in een brief aan de gemeente, waarin ook wordt aangevoerd, dat met deze beslissing de waarde van het Baarzande gebied wordt ontkent, terwijl te betwijfelen valt of deze gang van zaken toekomstige overtredingen zal voorkomen. Er werd bezwaar aangetekend tegen het verzoek van de gemeente Oostburg om het storten van vuilnis op de belt van Groede te verlengen en het terrein als over slag te gebruiken. Dit bezwaar werd gehonoreerd door Gedeputeerde Staten, wat betekent dat er op 1 mei a.s. een einde komt aan deze aktiviteiten, die hier in het buitengebied niet thuis horen. Het waterschap heeft plannen om het afwateringskanaal van Cadzand Bad tot de Linieput te verbreden en uit te diepen. Daarover is overleg géweest en hebben we gewezen op het feit dat vrijgekomen grond niet op plaatsen gestort mag worden, waar de bestemming natuur gebied op ligt. Verder is het verzoek gedaan om in het gedeelte tussen het Sluisse Veer en de Diomedepolder een stijle kant uit te sparen, wat nestgelegenheid kan bieden aan oeverzwaluwen en mogelijk zelfs het ijsvogeltje. De intentie ligt er het grensgebied aan te wijzen als grensoverschrijdend landschapspark. In dat kader is er een inventarisatie gemaakt van knelpunten voor Üe Vlaams-Nederlandse werkgroep Leefmilieu. Momenteel is er een kursus Ruimtelijke ordening aan de gang, waar zich ongeveer 25 deelnemers voor hebben aangemeld uit Zeeuws Vlaanderen. Hopelijk zal dit een versterking betekenen van de natuurbescherming op het gebied van de planologie.

't Duumpje | 1983 | | pagina 7