Nieuwe uitgaven natuurfotografengilde FSetsem Sn WZVL Het in 1976 opgericlvte Natuurfotografengilde (N.F.G.) is een vereniging van een grote groep gemotiveerde natuurfotografen, die door publicatie van natuuropnamen aandacht willen vragen voor het behoud van flora en fauna in onze groene ruimte. Het Gilde is destijds gevormd door cameramensen, die elkaar vonden onder de gemeenschappelijke noemer van het natuurbehoud. De fotografèn en filmende leden gaven hiermee een ant woord op de overigens volkomen terechte kritiek van na tuurbeschermingszijde op ongepaste vogelfotografifr, die steeds op ruimer schaal wordt beoefend. Het N.F.G. stelde een gedragscode op met door de leden onderschreven richtlijnen. Hierbij is getracht de grenzen van het toe laatbare bij het beoefenen vap natuurfotografie af te bakenen met als hoofdprincipe: "Natuurfotografen moeten zich onthouden van verstoringen van de natuur in de ruimste zin van het woord". Verder heeft het N.F.G. als doel "Het bevorderen van een wijze van natuurfoto grafie, die in overeenstemming is met de algemeen aanvaarde normen van milieubescherming" Vanuitdeze doelstelling en gegeven de grote druk, die de mens in ons dichtbevolkte land in natuurgebieden uitoefent, wil het N.F.G. allereerst een dringend be roep doen op iedere natuurfotograaf, die met de camera op jacht gaat. Natuuropnamen mogen nimmer ten koste van de natuur worden verkregen, voorkom verstoringen van welke aard dan ook, stel U bescheiden en afstande lijk op,, beoefen met name gé€n nestfotografie. Nest opnamen tijdens het broedseizoen gaan yaak met risi co's voor de vogels gepaard. Een goede fotograaf laat de natuur met rust, hij is er zonder gezien te worden.. Verder wil het N.F.G. organisatoren en juryleden bij fotowedstrijden met nadruk adviseren, alle opnamen uit te sluiten, die naar hun mening geleid moeten hebben tot verstoring van de natuur, dus inclusief dia's gemaakt bij het nest. Tenslotte richt het Natuurfotografengilde zich tot redakties, uitgevers en alle publiciteitsmedia, die materiaal in de vorm van dia's en films gebruiken ter illustratie van het geschreven of gesproken woord. In dien U konsekwent weigert, reproduktiemateriaal te accep teren, dat met een onaanvaardbare verstoring van de na tuur is verkregen, levert u daarmee posotieve bijdrage aan natuurbehoud Inlichtingen: sekretariaat: Gruttostraat 328 -66- Strijen. Samen met de ENFB (Echte Nederlandse Fietsersbond) heeft het Duumpje een boekje op de markt gebracht "Fietsen in West Zeeuws Vlaanderen". Dit boekje is nu te verkrijgen in de meeste boekwinkels, WV's, soms zelfs in de supermarkt. Maar natuurlijk ook bij onszelf, in de stand of te bestellen via de giro (zie achterin) In dit boekje worden 5 fietsroutes beschreven met lengtes die variëren van 21 tot 34 kilometer. Allemaal hebben ze een naam gekregen. De Zwinroute voert door het oude stroomgebied van het Zwin tussen Cadzand en Sluis. De Oostburgsehavenroute dankt z'n naam aan de verschil lende havens die deplaats heeft gehad en verkend worden. De Biezenroute vertrekt vanuit Aardenburg en bezoekt het prachtige krekengebied. Op de Groédsetorenroute blijft de toren van de kerk van Groede steeds in het zicht. De Beukelszoonroute tenslotte voert van Uzendijke, via Hoofdplaat natuurlijk naar Biervliet. Van alle routes wordt in het boekje een beschrijving gegeven hoe je moet fietsen, terwijl ze ook nog eens op een handig uitneembaar kaartje staan aangegeven. Ruimplaats is er daarnaast voor tal van wetenswaardig heden over de streek:iets over het ontstaan van WZVl, windmolens, grenspalen, landbouw, flora en fauna. Zowel voor mensen van hier, als toeristen een prachtig boekje om nader kennis te maken met de streek. Een pluim op de hoed voor de vele medewerkers, die hebben gezorgd voor een prima verzorgd boekje, aantrekkelijk met de vele foto's en tekeningen, een uitstekende tekst, en het belangrijkste natuurlijk een aantal fraaie routes om te fietsenJ

't Duumpje | 1983 | | pagina 13