If— ACTIVITEITEN 23 oktober zondag 30 oktober zondag OP GELET I Excursie door de Kievittepolder In de top van de najaarstrek van duizenden vinken, spreeuwen en lijsterachtigen gaan we op excursie naar het beste plekje waar je dit kunt waarnemen in de streek: de Kievitte polder. Ook zullen we nog een blik werpen in het nederlands gedeelte van het Zwin. Afspraak om 8 uur op het parkeerterrein bij Hotel Noordzee te Cadzand-Bad, excursie leider is Thijs Kramer. BUS EXCURSIE NAAR OOST ZEEUWS VLAANDEREN Later dan in het vorige verenigingsblad stond aangekondigd gaan we op excursie naar Oost Zeeuws Vlaanderen en wie hadden we beter als excursie leider kunnen vragen dan George Sponselee, voorzitter van de Steltkluut en ongetwijfeld éên van de beste kenners van natuur en landschap van die streek. Naast alles wat we onderweg aan wetenswaar digheden zullen tegenkomen en waar George ons zeker opmerkzaam op zal maken, zijn in de route opgenomen een korte wandeling op de Gasdam in het Verdronken land van Saaftinge, een bezoek aan de pleistocene groeve te Nieuw-Namen en een wandeling door de WMZ- bossen en nabije omgeving. Het lijkt ons een uitstekende gelegenheid om met dit andere deel van Zeeuws-Vlaanderen kennis te maken. Even de huishoudelijke kant van de zaak: we vertrekken om 8.30 uur vanaf het Ledelplein te Oostburg en zijn daar om ongeveer 17 uur terug, De kosten zijn 5,- p.p. (ook jeugdleden) Eten zelf meenemen, onderweg wordt er een gelegenheid aangedaan waar de boterhammen kunnen worden opgegeten. Om de bus te reserveren is het nodig dat u zich van te voren opgeeft en wel vd6r 23 oktober. Opgeven kunt u zich op de volgende telefoon nummers: Thijs Kramer: 01178-1891 of Leo D'Hoore: 01178-1963. -78- Excursie naar het schor van Nummer Een. Op deze morgen gaan we een wandeling maken langs de oever van de Westerschelde met al zijn steltlopers en over het buitendijkse terrein tussen Nummer Een en Hoofdplaat. Hogelijk komen we de velduil tegen of flitst een jagend smelleken voorbij. Vertrek om 9 uur bij het gemaal van Nummer Een en excursie leider is Petrus van 't Westeinde. 11 december Fietstocht rond Groede Op de Markt van Groede vertrekken we om 14 uur voor een fietstocht rond Groede o.l.v. Huib van Iwaarden. Mogelijk zijnvde ganzen al ge arriveerd en ongetwijfeld zal een blauwe kiekendief ons pad kruisen. Huib is verzocht gëên slikpaadjes meer in de route op te nemenI 26 december Excursie naar het Paulinaschor maandag Qp het Paulinaschor is er altijd wel iets te beleven. Naast de vele steltlopers, eenden, futen en aalscholvers zijn er misschien ook wat fratertjes, sneeuwgorzen of wat roof vogels te zien. Eric Marteijn is natuurlijk de excursie leider en we starten om 10 uur vanaf het perkeer- terrein bij het gedenkteken. Lezingen cyclus van de ZVU i.s.m. de Steltkluut te Axel. De Zeeuwse Volks Universiteit organiseert i.s.m. de Stelt kluut een lezingen cyclus met dia's c.q. film, die zeer de moeite waard is en waar we u graag op willen wijzen. 17 oktober: Het Zeeuws Vlaamse landschap (historisch, geografishc en aktueel) door prof. dr. F.Snacken uit Gent. 14 november: Landschapsoecologie, relaties tussen organisme en milieu door dr. E. Kuyken. 12 december: Insecten, veelsoortig en boeiend door prof. dr. H.Gysels. 9 januari: Wilde orchideeën in Zeeuws-Vlaanderen door dr. M.Hoffmann uit Terneuzen. 6 februari: Oecologie .toegepast in natuurbehoud en milieu beheer door dr. E.Kuyken uit Gent. Alle lezingen worden gehouden in het Cultureel Centrum 'de Halle'Rooseveltlaan la, te Axel, aanvang 20 uur. Van de bezoekers wordt ƒ2,50 entree gevraagd. -79- 13 november zondag zondag II

't Duumpje | 1983 | | pagina 3