f ff= ismcarsm 22 januari zondag Wandeltocht rond de Braakman 5 februari zondag Een betrekkelijk zware tocht voor de door gewinterde natuurvorser. De afstand is on geveer 10 kilometer, boterhammen mee dus. Bij vochtig weer zijn laarzen aan te raden. Maar voor wie niet tegen de tocht opziet valt er val alles te beleven in de Braakman. Vele verschillende soorten eenden, kleine zwanen, buizerd, sperwer, noem maar op. Ook ijsvogeltjes zijn bijna niet te missen in dit gebied. We vertrekken om 8.30 uur met auto's vanaf het Ledelplein in Oostburg, passeren om 8.45 uur op de Markt te IJzendijke en het vertrek is om 9 uur op het parkeerterrein van het rekreatiecentrum de Braakman. Een excursie i.s.m. de Steltkluut en o.l.v. Henk Castelijns. Ganzen excursie Om 7 uur verzamelen op het Ledelplein te Oostburg zodat we ruim voor zonsopgang bij Nummer Een arriveren om de ganzen van de slaapplaats op de Hooge Platen te zien kome: Daarna gaan we op zoek in de polders, alles onder leiding van Jan de Zwart. 26 februari Fietstocht rond Oostburg zondag Rien Marijs en Marcel Buysse zullen ons rond Oostburg leiden op zoek naar alles wat vliegt. Vertrek om 9 uur wederom van het Ledelplein. Op de fiets van IJzendijke naar de Pyramide Deze keer fietsen we naar een uithoek van WZVlDe Pyramide en Clarapolderkreek, altij goed voor kuifeenden, kiekendieven en een witgatje. Vertrek van de Markt van IJzendijke om 14 uur en de excursie staat onder leiding van Huib van Iwaarden en Eric Marteijn. -114- 11 maart zondag 25 maart zondag 14 april zaterdag Excursie naax het Nederlandse Zwin Aan het begin van het broedseizoen van de honderden kokmeeuwen en voordat drommen toeristen de omgeving onveilig maken bezoe ken we het Nederlands deel van het Zwin. Mogelijk gaan we ook nog op zoek naar schel pen op het strand. Laarzen een vereiste, vei trek om 8 uur bij camping Zwinhoeve, excursie leider Thijs Kramer. Wandeling door de WMZ-bossen te Cl.-» nge We pikken de draad op na de busexcursie naar OZV1 waar we hem hebben l?ten liggen. In het uiterste zuidoosten van Zeeland maken we een wandeling door de bossen o.l.v. George Sponselee. We vertrekken met auto's om 8 uur vanaf het Ledelplein en zijn rond de middag weer terug De zoogdièrenwerkgroep organiseert dit voorjaar e^n kursus braakballen pluizen. In drie avonden zal Tacien Boerjan uitleggen hoe je de schedeltjes van spitsmuizen woelmuizen en ware muizen op naam kunt brenger Al het materiaal wat nodig is is aanwezig- Het gaat om drie maandagavonden ergens in dc ^<-riu'£- eind januari-februari Opgave en informatie bij: Lucien Boerjan tel: 01170^3618 n

't Duumpje | 1983 | | pagina 3