ALGEMENE Yfolk^RGADERIlNG 11 maart 1983. Aanwezig: 32 personen. Opening: 20 uur. 1. Verslag vorige algemene ledenvergadering. - Geen opmerkingen 2. Financieel jaarverslag en begroting 1983. - Geen opmerkingen - De kaskommissie bestaande uit Jan de Zwart en Roger Blaakman deden verslag van hun contröle van de kas, die in orde werd bevonden. - De nieuwe kaskommissie bestaat uit Jan de Klerk en Roger Blaakman. 3. Jaarverslag aktiviteiten. - Tijdens de vergadering worden de verslagen voorgelezen, die gemaakt werden door bestuur, biologiewerkgroep, plano logiewerkgroep en knotwerkgroep. Deze verslagen werden zon der opmerkingen geaccepteerd door de vergadering. - Besloten werd deze verslagen in het vervolg vooraf in het verenigingsblad te publiceren. 4. Voorstel nieuwe werkgroepenstruktuur - Deze wordt aan de leden voorgelegd en met algemene stem men aangenomen. 5. Bestuursverkiezing. - Voorzitter en secretaris traden in dit oneven jaar statutair af. Beiden waren herverkiesbaar en werden zonder hoofdelijke stemming herbenoemd. - Huib van Iwaarden trad op eigen verzoek af als bestuurs lid wegens zijn te drukke zakelijke bezigheden. Huib werd bedankt, maar gaf te kennen in de werkgroepen aktief te willen blijven. - Als gevolg van de nieuwe werkgroepenstruktuur werden drie nieuwe bestuurslden voorgesteld: Lucien Boerjan, Sjaak Herman en Jan de Zwart. Allen werden met algemene stemmen verkozen. 6. Rondvraag - Geen vragen Sluiting om 21 uur. Leo D' Hoore -118- -secretaris- VAN DE BESTUURSTAFEL JAARVERSLAG SECRETARIS 1983. Ook in 1983 konden we ons verheugen in een sterke toe name van het aantal leden. Waren er op 31 december 1982 416 leden, nu op 31 december 1983 zijn dat er 455! Wellicht is dit het gevolg van het brede terrein, waarop leden van het Duumpje aktief zijn en de waarde die de mensen in West Zeeuws Vlaanderen toekennen aan de bescherming van natuur en landschap. Excursies geven vaak een gevarieerd deelnemersveld te zien. Het blijkt dat velen in excursies een leuke mogelijkheid zien om wat nieuwe kennis op te doen, dan wel daadwerkelijk kennis te maken met mensen die je vaak alleen vanuit het verenigingsblad kent. Gemiddeld kwamen er zo'n 10-20 mensen op de ongeveer 20 excursies af. Vooral de busexcursie naar OZV1 was een succes. Enkele excursies werden samen georganiseerd met de Nederlandse vereniging tot bescherming van vogels. Dit jaar werden er voor het eerst naast de Zwarte polder ook excursies georganiseerd voor de toeristen in het Nederlandse deel van het Zwin. Vooral deze laatste kenden een groot succes. Meestal moesten meer dan 100 deelnemers rondgeleid worden. Vorig jaar werd op de algemene ledenvergadering de nieuwe werkgroepen struktuur aanvaard en meteen in gesteld. Nu na een jaar de balans opmakend vallen enkele punten op. Naast een aantal uistekend lopende, zijn sommige werkgroepen niet of nauwelijks van de grond gekomen. Vooral voor de planten werkgroep is dit jammer, aangezien het bestuur van mening is dat onze streek een bijzondere flora kent, die meer aandacht verdient. Hopelijk voor sommigen aanleiding om juist op dit ter rein wat aktiever te worden. Het vooral gezellige karakter van de biologie werkgroep is na de overgang in de algemene werkgroepen vergadering wat vervaagd. Daarom is dit najaar besloten de algemene werkgroepen vergadering tenminste éénmaal per 2 maanden bij elkaar te roepen. We hopen dat de aktieve leden hiermee toch voldoende steun en gezelligheid bij elkaar zullen kunnen vinden. De werkgroepen die goed lopen kunnen door de nieuwe situatie meer gerichte aandacht besteden aan het deel terrein waarop men aktief wil zijn. Opvallend is, dat om die reden ook sommige mensen aktief zijn gaan deel nemen aan de vergadering van bepaalde werkgroepen. Zo te zien zijn er voors en tegens. Toch menen we er goed aan te doen het volgende jaar op dezelfde basis door -119-

't Duumpje | 1983 | | pagina 5