WAT DEDEN DE WERKGROEPEN VAN HET DUUMPJE IN 1983? In 1983 werd er gestart met een nieuwe werkgroepenstruk- tuur. De biologie werkgroep werd opgesplitst in verchil- lende werkgroepen. Daarnaast werd een algemene werkgroepen vergadering in het leven geroepen, die het onderlinge kontakt moet waarborgen. Deze algemene werkgroepen verga dering is 3 maal bijelkaar geroepen. De verschillende werkgroepen doen verslag van hun aktiviteiten, werkzaam heden worden op elkaar afgestemd en doorgesproken. Ge meenschappelijke zaken als excursie programma en vereni gingsblad worden besproken. Daarnaast stond er een alge meen probleem op het programma waarover gediskussieerd werd. Deze onderwerpen waren een artikel van Midas Dekkers en het punt van royeren van leden. De derde bijeenkomst werd er gekeken naar de Saaftingefilm. Daarnaast werd er een speciale avond belegd over boomkik kers. Enkele mensen van het RIN, die onderzoek doen naar het gedrag en voorkomen van de boomkikker vertelden over hun bevindingen. De afzonderlijke werkgroepen zullen we nu zeer kort de revu laten passeren. De knotwerkgroep heeft het accent wat verlegd van het achterstallig onderhoud van knotbomen naar het planten van nieuwe staken. Van het fijne hot van knotpopulieren werden 810 musters gemaakt en verkocht aan het Zeeuwse Landschap voor het beheerswerk op de Hooge Platen. De vogelwerkgroep verzette weer een heleboel telwerk. Roofvogels, ganzen, en watervogels ontkwamen niet aan de telwoede en ook in het voorjaar lukte het geen enkele vogel de trektelpost ongemerkt te passeren. Alle ver zamelde gegevens zullen gepubliceerd worden in een speciaal vogeljaarboek. De verwachting is dat dit eind januari zal verschijnen. Ook het werk dat verricht wordt voor de avi fauna begint nu te vorderen. Verwacht mag worden dat in 1984 de Avifauna van Zeeuws Vlaanderen over de periode ■68-'82 zal verschijnen. Dit werken aan de avifauna heeft geleerd dat het bijzonder belangrijk is alle gegevens systematies te rangschikken en te bewaren. Vandaar dat alle vogelwaarnemingen die binnenkomen verwerkt worden in een vogelarchief Dit karwei wordt op een zorgvuldige manier door Sonja Kegel uitgevoerd. De planologie werkgroep heeft duidelijk haar draai gevonden en bestaat ondertussen uit 8 mensen. Vooral de rekreatie problematiek was een belangrijk onderwerp in 1983. De re- kreatienota van de gemeente Oostburg werd uitgebreid -122- bestudeerd. Op 16 september werd een openbare avond hierover belegd, gevolgd door een gesprek met de rekreatie kommissie. Ook werden provinciale rekreatie nota's besproken. Gereageerd werd op het al achterhaalde plan Ydewalle, de uitbreiding van de jachthaven in Breskens, het verplaat sen van het Strandhotel en werd het rekreatiebeleid van de gemeente Sluis met zorgelijk gevolgd. Op verzoek van de gemeente Oostburg werden onze ideéeh over de planologiese regeling van het plaatsen van windmolens op papier gezet. Een regelmatig terugkerendprobleem is de grondstort in als zodanig bestemde natuurgebieden in Oostburg. Uiteinde lijk is bij de laatste stort in een weiland langs het Grote Gat de beslissing genomen door de gemeente de grond te laten weghalen. Verder hadden nog de aandacht de zand winning rond de Hooge Platen, rekonstruktie van Boulevard de Wielingen, de plannen voor een jachthaven bij het Zwin, een ontgrondingsaanvraag te Retranchement, en het kroon- beroep van het bestemmingsplan van de gemeente Oqstburg. Enkele leden namen deel aan de kursus planologie georgani seerd door het IVN. De insecten werkgroep hield zich vooral bezig met de in ventarisatie van dagvlinders in het kader van een landelijk onderzoek. Er werd ook een dia avond georganiseerd en een verwaaide excursie. Ook de strandwerkgroep hield een excursie, de zoogdieren werkgroep ploos menig braakbal uit opzoek naar resten van muizen. Ook werd er geexperimenteerd met het plaatsen van loopvalletjes. Alles gericht op het verkrijgen van gegevens over de verspreiding van zoogdieren in onze streek. Er werd een planten determinatie kursus georganiseerd, die door een 15-tal mensen werd bezocht en begeleid door de heren Jan de Klerk en Ron Brouwer. Jammergenoeg is het nog niet gekomen tot een echte planten werkgroep. Ook al bestaat er geen echte edukatie werkgroep toch wordt er op dit terrein veel werk verzet. De stand stond weer op een aantal toeristiese markten en was natuurlijk ook op onze eigen avonden van de partij. Verder werd er voorlichting gegeven op lagere scholen, bij ouderavonden e.d. Ook de bouw van nestkasten moeten we niet vergeten. Zowel voor de verkoop in de stand als voor het plaatsen van kerkuil- en torenvalkenkasten van belang. De gierzwaluwen zullen ook in het nieuwe gemeentehuis van Oostburg terecht kunnen, want enkele broedstenen werden ingemetseld onder de dakgoot. Ongetwijfeld is alles niet gezegd over de aktiviteiten van de werkgroepen in 1983, maar het geeft wel een indruk van al het werk dat door onze aktieve vrijwilligers is verzet. -123-

't Duumpje | 1983 | | pagina 7