Q EKSKURSIEVERSLAGEN Verslag fietsexcursie rond Oostburg, zondag 26 februari '84. Toen we om tien voor negen het Ledelplein naderden stond het niet bepaald vol met wachtende mensen, gelukkig kwamen om 9 uur Jacky van Gennip en Thijs Kramer. Met vier man reden we naar de Kasembroodsedijk, waar we in een weiland voor het Grote Gat een dertigtal kramsvogels zaten, door het gekwetter van deze vogels en het kleine laagje sneeuw kwamen we al gauw in een winterse stemming. Verder bij de splitsing Melkweg zwommen in het Grote Gat koppel wintertaling,.de mannetjes van deze eenden zijn prachtig getekend. Een eindje verder zaten 12 koppels grauwe ganzen, een paar ganzen hadden al flink ruzie op de zondagmorgen. We reden verder op het gedeelte dat gesloten is voor auto's. Langs de kant zaten wat wilde eenden en een enkele slobeend. In middels waren we de Philipsweg opvergestoken en werd een flink eindje doorgefietsts, warm was anders. Aangekomen waar de weg een grote bocht maakt stopten we. Rechts was het Grote Gat maar een brede sloot en links het zgn Zoute een drassig gedeelte, waar dikwijls wat te zien is aan vogels. In de richting van het Grote Gat werd onze aandacht getrokken door een groepje snelle vliegers. Het bleken watersnippen te zijn. Aan de linkse kant vliegt iets in een golvende vlucht, een grote bonte specht die in een alleenstaande tronk gaat zitten. We vervolgden onze weg langs de Blontrok om langs de achter kant van het Grote Gat naar de Hoge Dam, waar een reiger op de vleugels ging. Toch even afstappen, wie weet: Een groep grauwe ganzen zat er met hun trouwe gezel, een indiese gans. Nog even de kreek af speuren met de kijker en dat gaf een mooi resultaat, een <j) middelste zaagbek en een kuifeend. We gingen verder langs de boomkreekwegdan links en langs het geheel begroeide huis met klimop om bij het ka naal te stoppen, even een blik werpen over de pas recht getrokken oevers, 'vakwerk'. Daar gaat een buizerd hoorde ik Thijs zeggen en gelijk was ik goed wakker. Met korte glijpauzes vloog de buizerd verder de polder in waar hij op een paal ging zitten. Verder over de Maagdenbergweg waar we nog een blauwe kiekendief zagen jagen, wel een verschil in vliegen, net of de kiekendief met minder moeite vooruit komt dan de buizerd. Aan de Linieput gekomen zat er enkel een formatie meerkoeten, die van schrik massaal watertrappelden toen er een haas langs de kant liep. 4.

't Duumpje | 1984 | | pagina 10