Hiervan resteert slechts 1 poel; de beide anderen zijn vrijwel geheel dicht gegroeid en daardoor ongeschikt geworden voor de boomkikkerDe overgebleven poel droogt meestal zo sterk in dat het voortplantings succes uiteindelijk zeer gering is. Nu kan de nog aanwezige poel uitgediept worden en vergroot. De beide andere poelen worden hersteld en het houtgewas in de omgeving terug gedrongen. De veedrinkput in de Oudelandsepoldernet ten zuiden van de Kievite polder is alweer in conditie gebracht door Staats Bosbeheer en er wore in het weiland een gericht beheer uitgevoerd. In deze omgeving lijkt c boomkikker een gezonde toekomst tegemoet te gaan. Maar hoe staat het met de andere terreinen waar de boomkikker voorkomt in onze streek? VERSPREIDING Boomkikkerpopulaties komen op 11 verschillende plaatsen in WZVl voor. In 4 gevallen gaat het echter om echte restpopulaties (Groedse duin, en in de omgeving van St.Kruis, de Plate en Driewegen). Ze zijn meestal gelegen bij een boerderij of in een weiland. Een beheersover eenkomst kan in deze gevallen een uitkomst bieden. 3 terreinen die voor de boomkikker van belang zijn worden beheerd door een Natuurbeschermings organisatie: de al eerder genoemde Kie vitepolder en Oudelandsepolder, plus de Knokkert. Blijven 4 belangrijke plaatsen over: het wallen complex van Retran- chement/Terhofstedede wallen van Aardenburg, Kruisdijk en de Vla mingpolder Voor het beheer van deze terreinen is in de meeste gevallen de plaatselijke overheid verantwoordelijk. Het is dan ook belangrijk hen ervan te overtuigen hoe waardevol het behoud van de boomkikker is De geluiden die we hebben opgevangen bij het Waterschap en de gemeent* Aardenburg stemmen ons vooralsnog optimisties. We verwachten dat 1984 dan ook een succesvol jaar voor de boomkikkerbescherming wordt. We houden u op de hoogte. Thijs Kramer. Kadzcmd vanaf de Vierhonderdpolderdijk

't Duumpje | 1984 | | pagina 15