Sinds kort zijn de artikelen uit de vogelbeschermings winkel ook te koop in West Zeeuws Vlaanderen. Huib van Xwaarden heeft in z1n supermarkt aan de Walenstraat in Groede een hoekje ingeruimd. Alle bekende artikelen staan hier netjes uitgestald: o.a. boeken, veldgidsen, T-shirts, sweaters, vogelwandplaten, kijkers, handdoeken, tassen, sleutelhangers, korrespondentiekaartenprentbrief kaarten, stropdassen met een steenuil, lepelaar of grutto afbeelding enz. Een veel gevraagd artikel is het vel met de vogelsil houetten, die op het raam of glazenwindscherm geplakt kunnen worden om het doodvliegen van vogels te voorkomen. Een loflijk initiatief en we hopen dat velen de weg naar de vogelbeschermingswinkel zullen vinden. WEIDEVOGELBESCHERMING Bijna alle weidevogels in Europa broeden in Nederland. Verschillende soorten gaan echter sterk in aantal achter uit. Daarom besteed Vogelbescherming in het 85-ste jaar van haar bestaan veel aandacht aan de praktische bescherming van weidevogelsdit in samenwérking met de boeren. Zo heeft Vogelbescherming een weidevogelfonds gesticht, waaruit nestbeschermers en wildalarmerings- apparatuur worden bekostigd. En alle melkveehouders in Nederland ontvangen een plaat met informatie over de praktische bescherming van weidevogels. Van die plaat is een folder gemaakt met veel informatie over de weide vogels en de aktiviteiten in het weidevogeljaar 1984. Ook worden de zomerzegels gesierd door afbeeldingen van Kievit, Gruuto, Tureluur en Kemphaan, vier van de weide vogels die zo karakteristiek zijn voor het Nederlandse landschap. Onder alle boeren in Nederland is de weidevogelplaat verspreid. Bent u veehouder en heeft u de plaat niet ontvangen vraag deze dan aan uw RMO chauffeur, melk rijder of uw zuivelonderneming. De aktie van Vogel bescherming is er vooral op gericht ruimte voor de wiedevogels te creëren en te behouden in de intensieve grasland cultures. Wanneer boer en burger zich reali seren dat de weidevogels 'in de nesten' zitten en bereid zijn om wat aandacht aan deze vogels te schenken is dat al een belangrijke stap in de goede richting. IQ.

't Duumpje | 1984 | | pagina 25