IN HET LANDSCHAPS ONDERHOUD 10. Nu we eind maart 1984, het einde van het knotseizoen naderen kunnen we zo zachtjes de balkans opmaken van de werkzaamheden. In tegenstellis tot andere jaren was de opkomst bar slecht: Met hangen en wurgen zulle:' we in totaal ongeveer 45 knotwilgen gekapt en een 400 musters gemaakt hebben,Per keer kwamen maar 2-4 man opdagen. Na ruggespraak met de overige werkgroepen is besloten het knotten een paar jaar te staken, i Maar dat wil niet zeggen dat er niet incidenteel, bij voldoende belang! stelling, akties ondernomen zullen worden. Wat de oorzaken zijn? Knotmoeheid? de tijdsomstandigheden? Wel is het zo dat de belangstelling van houtkachelbezitters voor de. knotboom de laatste jaren weer toeneemt, maar dan alleen als leverencier van brandll hout. Het is mogelijk dat men denkt, dat het knotten door vrijwilliger! niet meer nodig is. Hiermee is in feite het doel van de jarenlange knotakties bereikt, nl. dat e.r weer een economisch motief is om de knot bomen te onderhouden. Toch "leeft" de knotploeg verder in de vorm van het werklozenprojekt Oostburg-Sluis, afdeling landschapsverzorging: Sinds het vorig verslag is een 200 meter lange meidoorn/iepehaag (waar vind je die nog?) gesnoeid, gevlochten en bijgeplant, een dijk met 125 esseboompjes ingeplant en een bijgeplante en gesnoeide meidoornhaag gekuisd. BOOMPLANTDAG IN K.ETRANCHEMENT& ANDERE WERKZAAMHEDEN Een opmerkelijke aktiviteit was op 28 maart 1984 het organiseren van een alternatieve boomfeestdag met de lagere school van Retranchemel" Het doel was een boomfeest te organiseren die rekening houdt en past in ons Zeeuwsvlaamse landschap. En wat kun je dan beter doen dan knot wilgen planten met de hele school (29 leerlingen) in het buitengebied, nlaan de Contre Escarpe. Voorafgegaan door een film over het knottenj (gemaakt door de Steltkluut) plantte iedere leerling (ook de aller klei sten) hun eigen knotwilg, met assistentie van de leerkrachten, het werklozenprojekt en een aantal vaders en moeders. Opdat elke leerling f een zekere binding met zijn knotwilg blijft houden, werden er kaartjes! met hun naam erop eraan bevestigd. Het is verder de bedoeling dat zl in de loop van het jaar zelf ongewenste schoten verwijderen. Van te voren waren aan de hand van de wilgenposter en de lesbrief enige lesse| aan het belang van de knotwilg gewijd, terwijl na afloop van het planten in de loop van de volgende dagen) nog een opdracht vervuld moest worden.

't Duumpje | 1984 | | pagina 16