MPOSIUM CHEL1 Geen enkel levend organisme kan zonder water. Ook de mens niet. Toch zijn we in een razend tempo deze levensbron aan het vervuilen. Voor het Scheldewater de Noordzee bereikt is het allang niet meer geschikt voor drinkwater. Vissen blijven tot de Nederlandse grens een schaars goed. In de Westerschelde zijn de planten op de schorren niet meer geschikt om te eten. Zeeuwse streekgerechten als zeekraal en lams oor moeten ergens anders geplukt worden. Kokkels, mossels, garnalenzware metalen hebben zich in gevaarlijke gehaltes in deze dieren opgehoopt. Zeehonden en bruinvissen zijn een bezienswaardigheid, terwijl ze ruim 25 jaar geleden een gewone verschijning waren op de Westerschelde. Om de problematiek van de Schelde, van zijn bron tot aan de Noordzee onder de aandacht van het publiek te brengen, organiseert de Schelde werkgroep een sym posium op zaterdag 6 oktober in Hulst, het sociaal- cultureel centrum 'Den Dullaert' De Schelde werkgroep bestaat uit drie Belgiese en Nederlandse milieugroepen: de werkgroep Water van de Belgiese Bond Beter Leefmilieu, Benegora milieugroep uit het grensgebied rond Antwerpen en de Westerschelde- werkgroep. In deze Westerscheldewerkgroep nemen leden deel van de Steltkluut, het Duumpje en de Zeeuwse Milieu federatie. Het programma van het Scheldesymposium bestaat uit: 10.30 uur: een morgen programma met inleidingen over - Algemene probleemschets van het Schelde- milieu. - Presentatie van de resulateten van het Fliessende-Welle onderzoek op de Schelde - Resulaten van een onderzoek naar de gevolgen van waterverontreiniging op de schorplanten. 13.00 uur: een middagprogramma bestaande uit een forum plus diskussie. Hieraan nemen deel: - de inleiders van de morgen. - vertegenwoordigers van de Nederlandse en Belgiese ministeries, verantwoordelijk voor de kwaliteit van het Scheldewater. - vertegenwoordigers van het Nederlands en Belgies bedrijfsleven Het forum staat onder leiding van dhr. van Waterschoot, lid Provinciale Staten van Zeeland.

't Duumpje | 1984 | | pagina 10