BROEDVOGEL1NVENTAR1SATIE "de BIEZEN In het voorj aar van 1983 werd het gebied "de Biezen" onderzooht op broedvogelsHet gebied komt bijna geheel overeen met SOVON-blok 54-31. Echter als oostgrens werd genomen de weg Eede-Aardenburg en werd het deel van de Kruiskreek dat net iets ten noorden van de blokgrens ligt tot aan de Zuidweg in de inventarisatie opgenomen. De oppervlakte van het onderzoeksgebied bedraagt ruim 800 ha. Blantengeografies gezien behoort de Biezen tot het Vlaams- distrikt, wat zich in Nederland beperkt tot het grensgebied in Zeeuws Vlaanderen (1). Het grootste deel van het gebied bestaat uit zandgrond. De Biezen is een vrij kleinschalig landschap met veel wegen en redelijk wat boerderij en. In het westelijk deel liggen twee boomgaarden3 in het oostelijk deel twee kreken3 te weten de Blokkreek en de Kruiskreek. De Blok- kreek bestaat uit een zuidelijk deel met een slikoever3 die overgaat in een weiland en een noordelijk deel met rietkragen omringt door bouw- en weiland. De Kruiskreek kent alleen in het zuidelijk deel aan één kant een laag weiland3 verder langs de hele kreek twee soms brede rietkragen. In het noordelijk deel van de Biezen ligt de Eeklose watergang3 die de Valeiskreek waarvan ook een deel in de Biezen ligt3 de Kruiskreek en de Blokkreek met elkaar verbindt. Rond de boerderij en en langs sommige wegen zijn wat kleine bosjes te vinden3 ook een paar overhoekjeSj knotwilgen en populieren ontbreken niet. Er werd geinventariseerd tussen 29 maart en 24 juli. In totaal werd 34 maal het gebied bezochtwaarvan 19 maal 's morgenss 7 maal 's middags4 maal 's avonds en 4 maal 's nachts. De kriteria die worden gehanteerd voor het vaststellen van een broedgeval3 nl. 'mogelijk's 'waarschijnlijk' en 'zeker' komen overeen met de kategoriën die werden gebruikt in de Broedvogel atlas van Nederland (2) en zijn daarin te vinden op blz. 13. In totaal werden 32 soorten zeker3 24 soorten waarschijnlijk en 3 soorten mogelijk broedend vastgesteld.

't Duumpje | 1984 | | pagina 24