zingend hun bijdrage leverden. Rest mij verder nog de beide excursieleiders en -gasten te bedanken en mochten er mensen zijn die zich inten siever met de planten in de streek willen bezig houden, die kunnen in 't Duumpje daarvoor een contactadres vinden. Eric Blaakman. Vlinderexcursie rond Sluis, 24-6-84. Op deze vlinderexcursie waren 15 mensen afgekomen om eens wat vlinders te bekijken. Helaas was het weer niet al té best, het was wel zonnig maar er stond een harde en vrij frisse Noordenwind, terwijl het voor vlinders warm en zacht weer moet zijn eer ze zich in grote getale vertonen. Onder leiding van Leo D'Hoore fietsten we over wat grindpaadjes richting Retranchement. We ontdekten wat hooibeestjesmaar het liep niet over. Onderweg toonde Leo ons zijn vlinderatributen: Een vangnet (en de vang- techniek)een potje met ether en w.c.papier om de gevangen vlinder te verdoven zonder al te veel te be schadigen en een goede veldgids om de vlinder te determineren Eenmaal in Retranchement gingen we een eindje over de wallen en daar toonde Leo zijn vangtechniek in de prak tijk: vangst een bont zandoogje, een vlinder van een schaduwrijke omgeving. Op het plaatselijk voetbalveldje werd een sint jacobsvlinder gevangen, een prachtig rood-zwart gekleurd vlindertje van voornamelijk het kustgebied. Deze vangsten waren helaas de enige maar wel twee mooie. Voor de rest bleef het bij wat hooi beestjes en een ongedetermineerd blauwtje. De excursie werd beëindigd in Retranchement maar de meeste fietsers gingen mee terug richting Sluis. Op de terugweg kwamen we nog een klein koolwitje, wat hooibeestjes (een stuk of 5) en waarschijnlijk een bruin zandoogje tegen. Tenslotte zweefde er nog een mannetje bruine kiekendief over de weg maar die behoorde niet tot het doel van de excursie. Zoals vooraf voorspeld was helaas weinig vlinders maar in ieder geval een mooie fiets- en wandel tocht en dat is ook al de moeite waard. Eric Blaakman. -31-

't Duumpje | 1984 | | pagina 9