Korte Mede de I in,oen DIA-WERKGROEP Het bestuur heeft onlangs de beslissing genomen een dia-apparaat aan te schaffen. Niet de eerste de beste, maar een ingewikkeld geval, waarmee ook'over-flow1 geprojekteerd kan worden. Ondertussen zijn al heel wat dia's verzameld en het ligt in de bedoeling enkele serie's samen te stellen over onderwerpen als: een overzicht van de natuurwaarden in de streek, de kustproblematiek, de zwinstreek ê.d. We zoeken daarvoor nog verschillende mensen. Zowel liefhebbers voor het maken van een diaserie, als vrij willigers die met de dia's de boer op willen gaan. We worden nu al regelmatig benaderd door dorpsraden, vrouwenverenigingen, scholen e.d. met het verzoek een avond te verzorgen. Via een gerichtereklame voor de nieuwe dia-series zullen dat er waarschijnlijk nog meer worden. Wie dus wil meewerken aan het maken en in elkaar zetten van de diaserie, als vrijwilligers die de dia series op avonden wil vertonen kunnen zich opgeven bij Thijs Kramer 01178-1891 of Leo D'Hoore: 01178-1963. OPENING LANGE AFSTANDS WANDELPAD IN SLUIS. Op woensdag 26 september a.s. wordt het wandelpad van Bergen op Zoom via Sluis naar Zierikzee geopend door gedeputeerde Ventevogel. Dit pad vormt een onderdeel van een uitgebreid net van wandelroutes die zich over heel Europa uitstrekken. In Zeeuws Vlaanderen hebben het Duumpje en de Steltkluut zich met het uitzetten en markeren van de route bezig gehouden. De opening zal precies op de grens met België langs het kanaal van Sluis naar Brugge plaats vinden. Hier sluit het pad aan op routes naar Oostende en Antwerpen. De markering bestaat uit rood en witte blokjes. Het voert over meestal rustige, onverharde wegen. In onze streek loopt het pad tussen Sluis en Breskens. Misschien een idee om eens een weekend in de eigen streek op verkenning te gaan? De route is beschreven in een wandelgids, die na de 26e september overal in de winkel te verkrijgen is. -37-

't Duumpje | 1984 | | pagina 15