een bedenkelijke zaak. In WZV1 bijvoorbeeld broedt de water snip al enkele jaren niet meer en ook in de rest van Nederland is de broedvogelstand aanmerkelijk terug gelopen. Ook uit het buitenland komen negatieve geluiden. De vogels die hier in het najaar in de drassige terreinen neerstrijken komen voornameli; uit noordelijke regionen. Al met al reden genoeg om in ieder geval de watersnip in natuurgebieden niet te bejagen. Toch gebeurt het ook in het Grote Gat. We betreuren dit. Des te meer, omdat t.a.v. het Grote Gat nog iets anders meespeelt. Het Grote Gat ligt aan de rand van de bebouwde kom en is vanaf de afgesloten Kaas en Broodsedijk uitstekend te overzien. Veel inwoners maken van de gelegenheid) gebruik om een wandeling langs het Grote Gat te maken. Wat je nog meer met zo'n prachtig natuurgebied naast de deur. Deze kreek heeft dan ook een belangrijke natuur edukatieve funktie. Wandelaars worden nu echter geconfronteerd met jacht I taferelen die ze niet verwachten te zien gebeuren achter de bordjes van het Zeeuwse Landschap. Naar onze mening is het voor een natuurbeherende organisatie niet te verkopen dat in haar terrein jacht wordt toegestaan op vogels, die in dit terrein nu juist rust en bescherming dienen te genieten. Het publiek wordt verzocht achter het prikkeldraad te blijven met het argument dat vogels gêën verstoring verdragen. Het ligt dan ook voor de hand dat de argumenten vanuit natuur beschermingskring hier erg ongeloofwaardig overkomen. Juist nu er plannen zijn om de natuur edukatieve waarde van het Grote Gat te vergroten door het plaatsen van een schuil hut, is het nodig dat t.a.v. de jacht een geloofwaardig, ondubbelzinnig verhaal kan worden verteld. We hebben dan ook het Zeeuwse Landschap verzocht er alles aan te doen de plezierjacht in het Grote Gat te beelndigen en de bereidheid te tonen alle juridiese mogelijkheden te benutten om het jacht contract te wijzigen. Hier staan de belangen van de jachtgerechtigde en de belangen van natuur-edukatie en natuurbescherming tegenover elkaar. We verwachten van het Zeeuwse Landschap een duidelijke uitspraak Thijs Kramer. -90-

't Duumpje | 1984 | | pagina 20