s 9 MEOEDELONGEN VAN BE PLANO LOGDE WERKGROEP Gemeenteraadsleden hebben zich nogal gestoord aan de beslissing om vanuit natuurbeschermingszijde géén ver tegenwoordiger af te vaardigen naar de recreatie commissie van de gemeente Oostburg. In het verleden is er regelmatig kritiek geleverd op het rekreatiebeleid, of het gebrek aan beleid, vandaar dat onze beslissing bij velen nogal vreemd overkwam. Is de recreatie commissie geen prachtige gelegenheid om mee te denken over recreatieve ontwikke lingen? Of staat het Duumpje liever aan de zijlijn om kritiek te leveren? Sommige gemeenteraadsleden menen zelfs dat onze vereniging nu alle recht op inspraak ontnomen moet worden. Onze beslissing is genomen na veel wikken en wegen en omdat we veel waarde hechten aan een goede verstandhou ding met de gemeente hebben we onze overwegingen nog eens schriftelijk aan de gemeenteraad en de recreatie commissie kenbaar gemaakt. De belangrijkste reden om niet in de commissie zitting te nemen is gelegen in de constatering dat recreatie en natuurbescherming twee verschillende belangen vertegen woordigen. Niet dat het altijd twee tegenstrijdige belangen behoeven te zijn, toch zullen ze vaak tegen elkaar moeten worden afgewogen. Als we als natuurbeschermings organisatie in de commissie zitting nemen, zal die afwe ging van belangen voor een deel in de recreatie commissie plaatsvinden. Maar deze commissie is niet de juiste plaats voor deze afwegingen. Vooral gezien de samenstelling van deze commissie (5 recreatie vertegenwoordigers, 2 raads leden, 1 landbouwvertegenwoordiger en 1 natuurbeschermer) en de taak die de commissie wordt toegedicht. Deze commissie zal vooral vanuit de recreatiebelangen voorstellen beoordelen en naar buiten brengen. Voor een goede afweging van belangen in de gemeenteraad is het goed dat het duidelijk is dat het hier om een voorstel gaat vanuit het recreatiebelang geredeneerd. We zien in, dat we met onze beslissing de mogelijkheid verliezen in een vroegtijdig stadium mee te denken over plannen en ontwikkelingen. Dat is voor ons een zwaarwegend punt geweest. Daar komt bij dat de plannen voor uitbrei dingen van campings of het inrichten van slechtweer voor zieningen een planologiese toetsing moeten doorlopen, wat ons de mogelijkheid biedt om onze bezwaren kenbaar te maken. Uiteindelijk heeft de zuiverheid in de be langenafweging de doorslag gegeven. -124- Het is triest te moeten constateren dat er gemeenteraads leden zijn die twijfelen aan de oprechtheid van onze argumenten. De inbreng vein natuurbeschermingszijde wordt toch al argwanend gekeken door de gevestigde belangen groepen. Het is dan ook de vraag of wij het zijn die het overleg frustreren, of dat het niet eerder onwil en onbegrip voor argumenten van natuurbeschermingszijde is wat de diskussie zo moeilijk maakt. ®frank neijts 198$ «V3 0 -125-

't Duumpje | 1984 | | pagina 16