WEER EEN REEPJE HIN vroegeling Speenkruid is te vinden in slootkanten, op beschaduwde dijken, 'vochtige weilanden en bossen. Vroegeling is een plantje van zandige plaatsen: duinen, oude dijken, afritten van dijken, straatrandenruige terreinen en dergelijke. Mocht je bij een speurtocht ook de (vrij zeldzame) zandraket tegenkomen, dan houden we ons daarvoor eveneens aanbevolen. Tenslotte kunnen de meer gevorderden nog meedoen aan het inventariseren van oude muren, een projekt dat vorig jaar is begonnen. Het gaat hierbij in ieder geval om hogere planten, maar ook mossen en korstmossen zijn welkom. Voor dit wek zijn speciaal voorbedrukte inventarisatielijstjes verkrijgbaar Jan Willem Jongepier Middelburgsestraat 27 4388 NS Oost-Souburg tel. 01184 62829 Begin december werd een deel van het natuurgebied de Reep door de eigenaar geëgaliseerd. Door onze vereniging werd meteen aan de bel getrokken, waarop het gemeentebe stuur de werken stil liet leggen. Binnen de gemeente is vervolgens een diskussie opgang gekomen over de nood zaak en en manier van beschermen van natuurgebieden, waarbij we vaak met onze oren hebben staan klapperen. De manier waarop hier gesold wordt met de belangen van natuur en landschap is betreurenswaardig. Wat uiteindelijk de beslissing zal worden is nog niet zeker. De gemeente raadsleden in de commissie planologie zijn niet akkoord gegaan met de bokkesprongen van B&W. En terecht! De toekomst van de beschermde gebieden zal afhangen van de beslissing die de komende weken genomen zal worden. Vandaar dat het belangrijk is uitgebreid stil te staan bij 'het geval de Reep'. -24-

't Duumpje | 1985 | | pagina 26