ZEEINS FLORISTEN OVERLEG Reeds 2\ jaar bestaat er in Zeeland een plantenwerkgroep of "groep van floristen", die onder de Zeeuwse Milieufede ratie valt. Lid zijn alle mensen, die regelmatig naar wilde planten kijken en de plantenwerkgroepen van de ver schillend regionale natuurbeschermingsverenigingen en vogelwachten Helaas bestaat er bij het Duumpje geen plantenwerkgroep. Toch zijn wel enkele West-Zeeuws-Vlamingen lid. Zou het niet mogelijk zijn alsnog tot zo'n groepje te komen? Zoals ik straks zal aangeven, is er hier best een heleboel te zien en te beleven. Een eerste stap zou kunnen zijn om lid te worden van de Zeeuwse floristenclubVoor het adres: zie onder. Het lidmaatschap is gratis en je krijgt er enkelemalen per jaar Het Blad voor, met zinvolle in formatie over flora en vegetatie in Zeeland. Daarnaast heeft de floristenclub gemeend andermaal (we deden het al een keer bij Cadzand en Retranchementeen excursie te organiseren in de regio, om het planten-zoeken te stimuleren. Deze excursie is gepland op 2 2 juni naar "De Plaote" bij Oostburg. Aanvang 11.00 uur bij de ingang aan de weg Oostburg - Sint Margriete. We hopen veel mensen van 't Duumpje te zien! Maar ook als je geen zin hebt je bij zo'n serieuze club aan te sluiten, kunnen eigen waarnemingen dienstbaar zijn voor de kennis over de flora van Zeeland. Twee jaar geleden startte de floristenclub een breed projekt om inzicht te krijgen in de verspreiding van gemakkelijk herken bare voorjaarsplantenspeenkruid en vroegelingOp de kaartjes valt af te lezen waar deze soorten al zijn gevonden Er ontbreken ongetwijfeld nog veel kruisjes. Daarom bij deze de oproep om vondsten van speenkruid en vroegeling

't Duumpje | 1985 | | pagina 25