FEEST Op zondag 28 april a.s. is het precies 10 jaar geleden dat onze natuurbeschermingsvereniging werd opgericht. Ik kan me de avond nog levendig voor de geest halen. Hetzaaltje van Du Commerce in Oostburg was met een der tigtal belangstellenden gevuld. Jan de Zwart initiatief nemer en lid van de biologiese werkgroep legde omstandig uit waarom een natuurbeschermingsvereniging nodig was en welke belangrijke zaken op dat moment aan de orde waren Het voorstel werd besproken om de nieuwe vereniging de naam van de oude vogelwacht te geven, die al enkele jaren daarvoor was ingeslapen en het Duumpje heette. Dat voorstel stuitte op wat bezwaren bij één van de aan wezigen, die een winterkoning een te klein vogeltje vond, waarmee je niet kon aankomen bij provincie of raad van state, als je daar iets te verdedigen had. Desalniet temin vond men dat de herinnering aan de vogelwacht levend moest worden gehouden door het overnemen van de naam. Ik denk dat de aanwezigen van de gedenkwaardige bijeenkomst zich nauwelijks realiseerden wat voor toekomst de vereniging stond te wachten. Jan de Zwart vertelde over het belang van bestemmingsplannen, iets wat nog uiterst aktueel is. Petrus van t Westeinde presenteerde zich als pen ningmeester en toonde na de pauze dia's van de streek. Het is niet mijn bedoeling de afgelopen tien jaar de revue te laten passeren. In deze jaargang van het verenigings blad zullen we regelmatig een terugblik werpen op de voorbije enerverende jaren. Voor een natuurbeschermingsvereniging is er nog genoeg werk aan de winkel en er zullen altijd mensen zijn die er plezier in scheppen zich in de hen omringende natuur te verdiepen. Debestaanreden van onze vereniging is zeker voor een nieuw decenniurr gewaarborgd Zondag 28 april willen we stilstaan bij deze mijlpaal in de korte geschiedenis van het Duumpje. Om terug te kijken naar de vrolijke gebeurtenissen, om herinneringen op te halen, kortom om op de Duumpjes eigen-wijze feest te vieren. Een ieder is van harte welkom vanaf 19.30 uur in ons eigenclubhuisSchouwburgstraat 2, Oostburg. Thijs Kramer.

't Duumpje | 1985 | | pagina 4